Problem z zamknięciem systemu Vista


(Badtrips) #1

witam,

od kilku dni mam powtarzający się co jakiś czas problem. Mianowicie komputer się nie wyłącza, jak gdyby się wieszał przy wylogowaniu lub zamykaniu systemu Windows Vista. Kilka rzeczy już zrobiłem: defragmentację, oczyszczanie rejestru i porządki m.in. przez TuneUp, scandisk z włączeniem obu funkcji, wirusów i tym podobnych brak (GData i Malwarebytes). Nic to jednak nie dało. Skojarzenie, jakie mam, to to, że problem zaczął występować po akutalizacji GData z wersji 2013 do 2014, ale sam nie wiem, czy to by o to chodziło.

Proszę o pomoc i dzięki


(IPSEN) #2

Zobacz jak będzie po chwilowym odinstalowaniu GData . Sprawdż za pomocą Menedżera urządzeń, czy problem jest związany ze sterownikami urządzeń.Sprawdż podgląd zdarzeń jakie są błędy http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/open-event-viewer


(Badtrips) #3

Witam.

W Menedżerze Urządzeń jest wszystko ok: żadnych ? lub !; wcześniej, kilka dni temu miałem jakiś problem dla PCI comunicator ze strerownikami, ale zainstalowałem z płytki i było to z coś z Urządzeń systemowych a la intel pci express. Pomimo tego problem z zamykaniem nadal był, bo miałem go wczoraj około 21:30. I tu zajrzałem do PODGLĄDU ZDARZEŃ - i wydaje mi się, że coś znalazłem.

W podsumowaniu zdarzeń administr. w błędach z 24 godz było ich 32 i są jakieś z 21:30, więc tu podejrzałem:

21:28 (identyfikator zdarzeń 7011) - upłynął limit czasu (3000ms) podczas oczekiwania na odpowiedź transakcji z usługi AVK service;

kolejne zdarzenie - eventlog 6008 informowało, że zamknięcie systemu o 21:33:14 było nieoczekiwane. Między nimi nic się nie działo.

Z drugiej strony, nie wiem też, na co w tym podglądzie zdarzeń zwracać uwagę.

W weekend mnie nie ma, ale jak wrócę, odinstaluję jeszcze GData i zobaczę, jak vista będzie bez niego się zachowywać.

dzięki za dotychczasowe podpowiedzi


(IPSEN) #4

Najważniejsze są błędy , szczególnie istotny poziom, ponieważ informuje, że w systemie występują poważne problemy- opis http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/695,Podglad-zdarzen.aspx :slight_smile:


(Badtrips) #5

witam ponownie.

oto 4 ZDARZENIA - BŁĘDY w podglądzie, które się powtarzają:

7026 - które dotyczy prawdopodobnie myszy i klawiatury, choć ostatnio nie zmieniałem

7001 - coś związanego z Windows Media Player

7011 - dotyczy AVKService (od GDaty)

10005 - distributedCOM, w tym przypadky dotyczy Tune Up, ale wcześniej innych rzeczy jak: fdpHost, ShellHWDetection, itd.

Co ciekawe 2 pierwsze pojawiły się np w ostatniej godzinie jako jedyne.

błędów o wyłączeniu przeze mnie kompa nie wklejałem.

oto więcej informacji z Podglądu Zdarzeń:

http://wklej.org/id/1068175/

pozdrawiam i dzięki za dotychczasowe podpowiedzi.

ps. na razie GDaty nie odinstalowałem, bo potrzebuję na bieżąco połączenia z netem, a nie chce zostawać bez antywira.

-- Dodane 17.06.2013 (Pn) 22:00 --

właśnie miałem znów ręczny restart...

i do zdarzeń 7026 i 7001 dołączyło zdarzenie 7011, czyli AVKService (od GDaty) z godz. 21:43:20, choć nieoczekiwane zamknięcie było dopiero z 21:48:07, ale nic się w międzyczasie w Podglądzie Zdarzeń nie działo, poza tym dałem trochę czasu, by sprawdzić, czy się komp sam wyłączy, i jednak się nie wyłączył.

Więc najprawdopodobniej GData. Jutro lub pojutrze odinstaluję i na jakiś czas odłączę kompa od neta. I zobaczę, co się będzie działo.

pzdr


(IPSEN) #6

Odinstaluj gdate oczyść dysk i rejestr http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html oraz defragmentacje http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-Disk-Defrag,Program,Windows,13271.html z opcją optymalizacji \przy instalacji odznacz pasek ASK \ / zobacz jak będzie


(Badtrips) #7

DZIĘKI za podpowiedzi. problemu nie ma. Obok GDaty, wywaliłem też TuneUp. A jest teraz CCleaner, JetClean (w fazie sprawdzania). Komp jest po defregmentacji Auslogics; i też w fazie testowania jest F-Secure jako antywir. Może później przerzucę się na Comodo.


(IPSEN) #8

Proponuje comodo IS, po instalacji użyj znowu CCleaner żeby wyczyscic pozostałośći po starym av :slight_smile: