Problem z zamknięciem systemu

Witam. Od kilku dni mam pewien problem. Nie mogę prawidłowo zakończyć pracy komputera (Laptop Lenovo G710). Komputer pracuje normalnie, po zamknieciu klapy przechodzi w stan uśpienia. Kilknięcie na przycisk “zakmnij” nie daje efektu. Zmiana funkcji zamknięcia klapy też nic nie pomogła.

Mogę komputer rozładować i po uruchomieniu mam opcję, kontynuacji wznawiana Windows, wtedy komputer wraca do poprzedniej sesji. 

Może podczas uruchamiana Windows można coś zrobić, jednak jak się na tym nie znam.

 z góry dzięki za pomoc.

Co to znaczy “nie daje efektu”. Masz niekończące się “trwa zamykanie”, czy zupełnie nic się nie dzieje? 

Zawsze można komputer nieco brutalniej wyłączyć trzymając przez parę sekund wciśnięty przycisk power.

brak efektu oznacza, że nic sie nie dzieje.

Trzymanie klawisza wprowadzało go w stan uśpienia i po ponownym uruchomieniu wyskakiwała stara sesja.

Kolega naprawił to jakoś w biosie, choć nie wiem jak, ale dzieki za odpowiedz. Temat do usunięcia.

Wine za to ponosi sterownik grafiki,wróc do poprzedniej wersji albo zaktualizuj do nowszej. Mysle,za masz Radeona