Problem z zamknięciem systemu

(Crossiak) #1

Witam. Od kilku dni mam pewien problem. Nie mogę prawidłowo zakończyć pracy komputera (Laptop Lenovo G710). Komputer pracuje normalnie, po zamknieciu klapy przechodzi w stan uśpienia. Kilknięcie na przycisk "zakmnij" nie daje efektu. Zmiana funkcji zamknięcia klapy też nic nie pomogła.

Mogę komputer rozładować i po uruchomieniu mam opcję, kontynuacji wznawiana Windows, wtedy komputer wraca do poprzedniej sesji. 

Może podczas uruchamiana Windows można coś zrobić, jednak jak się na tym nie znam.

z góry dzięki za pomoc.

(kowgli) #2

Co to znaczy “nie daje efektu”. Masz niekończące się “trwa zamykanie”, czy zupełnie nic się nie dzieje? 

Zawsze można komputer nieco brutalniej wyłączyć trzymając przez parę sekund wciśnięty przycisk power.

(Crossiak) #3

brak efektu oznacza, że nic sie nie dzieje.

Trzymanie klawisza wprowadzało go w stan uśpienia i po ponownym uruchomieniu wyskakiwała stara sesja.

Kolega naprawił to jakoś w biosie, choć nie wiem jak, ale dzieki za odpowiedz. Temat do usunięcia.

(highman) #4

Wine za to ponosi sterownik grafiki,wróc do poprzedniej wersji albo zaktualizuj do nowszej. Mysle,za masz Radeona