Problem z zamontowaniem dysku twardego

(Jarek 37) #1

Witam.Dostałem "DELL" bez dysku twardego,zakupiłem,wkładam i nie działa.Wyjąłem go i na samych kablach wisiał i działał.Zainstalowałem system wszystko jest ok,ale jak go wkładam na miejsca przestaje działać.Zauważyłem,że jak dotknę tylko do metalu jest źle.Wyjmuję go i na samych przewodach jest dobrze.Proszę o pomoc.

(system) #2

rozumiem, że to desktopowy dell ?? sprawdź czy któryś kabelek nie uziemia potencjału na obudowie (czy nie dotyka obudowy lub nie jest do niej dokręcony).

i co to znaczy, przestaje działać ?? BIOS go nie wykrywa ??

(Jarek 37) #3

I jeszcze jedno.Jakie płyty główne montuje DELL w swoich komputerach,bo muszę zainstalować sterowniki audio?

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 18:45

tak,nawet nie botuje się płyta z systemem gdy dysk jest zamontowany

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 18:46

jak dysk jest zamontowany to nawet nie startuje botowalna płyta CD

(system) #4

musisz podać model tego dell'a, na forum IT rzadko bywają wróżki, wizjonerzy itp.

(Jarek 37) #5

Gdzie mogę to sprawdzić,bo nie mam żadnej dokumentacji(komputer dostałem z Anglii)?

(system) #6

na obudowie lub z tyłu nie ma żadnych nalepek ?? ewentualnie program everest lub sisoft sandra.

(Jarek 37) #7

Ok,dzięki!Zainstaluje Everesta,ale i tak najbardziej mnie martwi ten dysk twardy.

(system) #8

tak jak pisałem może jak zamykasz obudowę to jakiś kabelek dotyka jej co powoduje opisane anomalia pisałem o tym wyżej, bo jaka może być różnica, a dysk jak leży elektroniką do góry ??

(D@widoS) #9

Może taśma jest uszkodzona.