Problem z zamontowaniem dysku twardego

Witam.Dostałem “DELL” bez dysku twardego,zakupiłem,wkładam i nie działa.Wyjąłem go i na samych kablach wisiał i działał.Zainstalowałem system wszystko jest ok,ale jak go wkładam na miejsca przestaje działać.Zauważyłem,że jak dotknę tylko do metalu jest źle.Wyjmuję go i na samych przewodach jest dobrze.Proszę o pomoc.

rozumiem, że to desktopowy dell ?? sprawdź czy któryś kabelek nie uziemia potencjału na obudowie (czy nie dotyka obudowy lub nie jest do niej dokręcony).

i co to znaczy, przestaje działać ?? BIOS go nie wykrywa ??

I jeszcze jedno.Jakie płyty główne montuje DELL w swoich komputerach,bo muszę zainstalować sterowniki audio?

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 18:45

tak,nawet nie botuje się płyta z systemem gdy dysk jest zamontowany

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 18:46

jak dysk jest zamontowany to nawet nie startuje botowalna płyta CD

musisz podać model tego dell’a, na forum IT rzadko bywają wróżki, wizjonerzy itp.

Gdzie mogę to sprawdzić,bo nie mam żadnej dokumentacji(komputer dostałem z Anglii)?

na obudowie lub z tyłu nie ma żadnych nalepek ?? ewentualnie program everest lub sisoft sandra.

Ok,dzięki!Zainstaluje Everesta,ale i tak najbardziej mnie martwi ten dysk twardy.

tak jak pisałem może jak zamykasz obudowę to jakiś kabelek dotyka jej co powoduje opisane anomalia pisałem o tym wyżej, bo jaka może być różnica, a dysk jak leży elektroniką do góry ??

Może taśma jest uszkodzona.