Problem z zamulonymi folderami


(Gabka) #1

hej. pisze i piszę po wielu forach i nie otrzymałam odpowiedzi. co mam zrobic żeby foldery się szybciej otwierały??? chodzi głównie te o dużym rozmiarze np. z filmami i muzyką.defragmentacja i oczyszczanie dysku i rejestru nie pomaga. laptopa mam dopiero dwa miesiące. ESET nie wykrył żadnych wirusów. mam Vista Home premium, AMD Turion x2dual core, 3GBRAM. proszę pomóżcie


(prz3m3k84) #2

Spróbuj wyłączyć antywirusa i dać restart kompa. Programy zabezpieczające często są przyczyną zbyt powolnego otwierania się folderów czy nawet ich ślamazarnego zamykania. Miałem taki sam przypadek i długo dochodziłem, co może być problemem. Robiłem reinstalację KIS 2010 i co się okazało? Po dezinstalacji wszystko zaczęło chodzić jak burza. Po ponownej instalacji znów się skopało. Na szczęście producent mojego pakietu, wydał już poprawkę i teraz wszystko śmiga jak rakieta, tak jakby w ogóle nie był zainstalowany żaden pakiet zabezpieczający.


(Cyba91) #3

Wejdź w ten folder,który Ci się wolno otwiera,kliknij gdzieś tam w wolne miejsce prawym klawiszem myszy (między plikami gdzieś,byle nie na plik) i wybierz WIDOK > LISTA :slight_smile: przed wejściem do folderu windows nie będzie musiał buforować wszystkich miniatur.

-- Dodane 10.12.2009 (Cz) 16:03 --

Tak,też może być,bo eset może skanować w tle na obecność wirusów,właśnie te foldery które otwiera.Także można go spróbować wyłączyć na trochę i zobaczyć.Ewentualnie zmienić ustawienia skanowania plików.


(Danielm86) #4

Jakimi programami to robisz??

Spróbuj tym:

Wyczyść CCleaner'em

Defragmentacja Iobit Smart Defrag w trybie DeepOptimize

Wrzuć loga z programu HijackThis na www.wklej.org i daj linka. Może jakiś toolbar


(Gabka) #5

na początku miałam Northon i go usunęłam. Później ESET-em skanowałam coś ze dwa razy i nie wykrył mi żadnego wirusa i potem go usunęłam. wyświetlanie mam ustawione na listę. Czy jest jakieś inne wyjście niż reinstall? mam angielską wersję Visty bo wujek mi przywiózł zza granicy. pomózcie! !!


(krzysiekx) #6

Wrzuć loga z HJT na początek, może to jakaś drobna infekcja.