Problem z zamykaniem systemu Windows

Witam, system windows nie chce się zamknąć. Występuje to tylko jeżeli komputer chodzi długo. Przy normalnym zamykaniu

Start --> wyłącz komputer --> wyłącz znikają programy koło zegara systemowego i nic więcej się nie dzieje, to samo jest, kiedy klikam uruchom ponownie zero reakcji, dopiero kiedy ręcznie zresetuje komputer i uruchomi się ponownie można normalnie wyłączyć system. Nie wiem dlaczego tak się dzieje… macie jakieś propozycje rozwiązania tego problemu?

Dodam jeszcze, że wcześniej przy wyłączaniu komputer się zwyczajnie wieszał przy “Trwa zamykanie systemu windows”.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Przeprowadź optymalizację systemu (defragmentacja dysków, przeskanowanie rejestru np. CCleaner), następnie PPM na dysk-> narzędzia->sprawdź (sprawdzanie dysku w poszukiwaniu błędów) zaznacz te dwa ptaszki jeżeli konieczne będzie uruchomienie komputera ponownie to zrób to, przeskanuj kompa combofixem daj loga po skanie. Jakiego masz antywirusa??

Mariusz_91 - na jakiej podstawie zalecasz mu przeskanowanie systemu ComboFix-em?

Poczytaj sobie o ComboFix (i ta zasada jest stosowana na tym forum)

Adriano98 - spróbuj tego:

Otwórz notatnik i wklej do niego:

Z menu wybierz: Plik->Zapisz .

W polu Zapisz jako typ, wybierz: Wszystkie pliki *.*

Zapisz na pulpicie jako fix.reg

Kliknij 2X na powstały plik. Pojawi się informacja czy chcesz dodać zawartość do rejestru, na którą się zgadzasz.Zrestaruj komputer.

częsty błąd, zainstaluj to:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … 470e2f3582

Mariusz_91

Co do optymalizacji systemu to mam zainstalowany tune up utilities i pokazuje, że wszystko jest w porządku. Komputer niedawno był skanowany CCleanerem a jeżeli chodzi o defragmentacje to robiłem kiedyś ale strasznie się zdenerwowałem, ponieważ straciłem cały dzień a system nie został z defragmentowany nawet połowę, więc dałem sobie spokój. Jeżeli znacie jakieś programy które szybko z defragmentują system to napiszcie.

ybu

Zrobiłem to co napisałeś o dziwo system dał się zrestartować ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to coś dało na dłuższą metę, ponieważ jak pisałem wcześniej system nie chce się zamykać jak pracuje długo a tak na oko to gdzieś z 12godz jest włączony codziennie.

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Oprócz tego co podał ybu zobacz ten wątek http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry54473 sekcja szybsze zamykanie systemu

zrobiłem to:

Skrócenie czasu zamykania aplikacji i usług

WaitToKillAppTimeout - Standardowo ustawione 20000. Ustaw 4000.

WaitToKillServiceTimeout - Standardowo jest to 10000. Ustaw 4000.

Chciałem zrobić jeszcze to:

Nie stosuj następującego tweaku

ale już miałem ustawione na 0.

A co do defragmentacji… czy możecie polecić jakiś program który w miarę szybko zrobi defragmentacje?

Mam jeszcze jedno pytanie… Jak włączam komputer to przy uruchamianiu pojawia mi się na chwile czy “komputer ma uruchomić system Windows normalnie”… i momentalnie zaraz znika i komputer oczywiście się ładuje ale dziwi mnie to, że coś takiego się pojawia… Wiecie może co z tym zrobić?

Program do defragmentacji -> “Auslogics Disk Defrag” link: http://shp.net.pl/modules.php?name=defr … cja_dyskow .

Adriano98 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. viewtopic.php?f=5&t=394978