Problem z zapętlonym ekranem logowania (powitalnym) w systemie Windows XP

Witam! Mam problem związany z pewnym wpisem w rejestrze Windows´a XP, a mianowicie z wpisem, który został przeze mnie utworzony. Wcześniej miałem problem z „Moimi dokumentami”, które przy każdej aktywacji systemu, otwierały się w dwóch oknach. Poszperałem trochę na różnych forach i znalazłem temat z tym samym problemem. Jedna z odpowiedzi wydała mi się dobra, więc dostosowałem się do jej poleceń. Zrobiłem plik w notatniku, który zapisałem z rozszerzeniem „.reg”. Otworzyłem go i zapisałem w rejestrze, a to jego zawartość:

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]"Shell"=-"Shell"="Explorer.exe""Userinit"=-"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe,"[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2][HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]"Cmaudio"=-[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]"wsctf.exe"=-[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\EXPLORER.EXE]

Stosując się do instrukcji zrestartowałem system i popełniłem największy błąd - NIE STWORZYŁEM KOPII ZAPASOWEJ… Logując się na profil, system się zapętlił i za każdym razem powracał do ekranu logowania. W tej sytuacji Windows XP na CD odpada, podobnie jak Konsola Odzyskiwania i format dysku. Do dyspozycji mam jedynie system SliTaz (podróba Linux´a), dzięki któremu mam chociaż dostęp do dysku twardego. Chciałbym załatwić to szybko, ale czy się da? Pomóżcie mi odpowiedzieć na to pytanie…

Nie widzę opisu na czym polega problem?

Stosując takie rady można uszkodzić system.

Jeżeli importujesz wpisy rejestru, a Windows masz na innej partycji niż C, to po restarcie już nie uruchomisz systemu.

Pokaż logi z OTL. OTL - Raport obowiązkowy:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/?p=2608679

Sorry, walnęło mi 2 posty: http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-wpisem-w-rejestrze-w-windows-xp-t470057/

Uszkodziłeś system przekierowując Userinit na niewłaściwą partycję.

Uruchom ten SliTaz i podmień rejestr z kopii w punktach przywracania.

Otwórz folder na partycji systemowej Windows X:\System Volume Information

W środku będą foldery o nazwach _restore{numerki}

Wybierz folder który został utworzony przed uszkodzeniem systemu.

C:\System Volume Information_restore{numerki}\RPX\Snapshot

W środku są pliki rejestru:

_REGISTRY_USER_.DEFAULT

_REGISTRY_MACHINE_SECURITY

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE

_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM

_REGISTRY_MACHINE_SAM

Zmień nazwy na DEFAULT, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM, SAM

Pliki nie mają żadnego rozszerzenia.

Pliki kopiujesz do folderu: X:\windows\system32\config

A to co zrobiłem, może nieść jakieś komplikacje związane z używaniem systemu? Jak coś to mam system na dysku C: :wink:

Ciekawe, bo to oznacza, że ten wpis dotyczący Userinit jest prawidłowy.

To jest pełna kopia rejestru utworzona przez funkcję przywracania systemu:

Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu

Jeżeli wybrałeś bardzo starą kopię to mogą nie działać programy które zostały później zainstalowane.

Raczej nie powinno być żadnych problemów.

Rejestr: Tworzenie kopii zapasowej:

http://www.fixitpc.pl/topic/318-rejestr-tworzenie-kopii-zapasowej/

Problem jest taki, że gdy loguje się na konto widzę tylko kursor i czarny ekran. Następnie ponownie wyskakuje ekran powitalny i tak w kółko. Po prostu się zapętla. Błagam… POMÓŻ… !!

“Userinit”="C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,userinit.exe

Co z tobą jest nie tak?

Zadajesz głupie pytania o komplikacje, a dopiero później opisujesz jaki masz problem.

Z opisu wynika, że wcale nie podmieniłeś rejestru tylko liczysz na jakiś cud.

Źle słyszałeś, bo tak nie wygląda prawidłowa wartość.

Podmień cały rejestr tak jak opisałem.

Wszystko opisałem w tym drugim poście. Jeżeli piszę coś bez sensu to dlatego, że się denerwuje, ponieważ pierwszy raz mam taki problem i bardzo za to przepraszam. Potrafisz mi pomóc czy nie? P.S.: Systemu nie można normalnie uruchomić nawet w trybie awaryjnym. A co do wartości to przed tym wszystkim tak to wyglądało…

Naprawdę masz jakiś problem z czytaniem.

Ja już pomogłem opisując jak przywrócić rejestr.

Bardzo Ci dziękuje. Przepraszam jeszcze raz jeżeli Cię zdenerwowałem i jeszcze raz - dzięki! P.S.: JESTEŚ GENIALNY!! DZIAŁA!!