Problem z zapisywaniem plików pdf, Windows 8.1

Witam, mam Windows 8.1 64bit i od pewnego czasu mam problem z zapisem na dysk plików pdf. Wcześniej posługiwałem się programem Foxit reader i myślałem że to on sprawia kłopot, ale teraz przy Adobe Reader jest to samo.

Problem występuje kiedy plik wyświetlany jest z przeglądarki (Chrome, Firefox) oraz nawet jako załącznik w poczcie Outlook.

Kiedy zaznaczam “Zapisz jako” otwiera się okno z Katalogami, ale albo ich w ogóle nie widać, a czasem widać Katalogi ale nie można żadnego zaznaczyć. Następnie występuje komunikat, że jest problem i pyta czy zamknąć czy poczekać. 

Bardzo proszę o pomoc.

Sprawdź w zaporze. Rozumiem, że utworzony PDF na dysku, otwiera się prawidłowo, np zapis do PDF utworzony w wordzie, otwiera się w readerze i można zapisać jako?

Tak, juz utworzony wcześniej na dysku plik otwiera się. Z Worda do pdf zapisuje.

Problem jest też taki, że występuje to sporadycznie, ale coraz częściej. Chyba nie jest to problem związany z antywirusem, bo jest komunikat o błędzie. A nawet jeśli to nie bardzo wiem gdzie tego szukać. Mam NOD32