Problem z zapisywaniem zdjęć

Witam,
Posiadam telefon Xiaomi Redmi 4A jednak aplikacja w nim do robienia zdjęć robi je bardzo słabej jakości.
Postanowiłem zainstalować aplikację “Z aparat” która robi je bardzo dobrej jakości, jednak mam mały problem. Wybrałem w ustawieniach aplikacji zapisywanie zdjęć na karcie zewnętrznej (utworzyłem tam nowy folder). Wszystko jest ok tylko po podłączeniu telefonu do komputera wszystkie zdjęcia mają po 0 bajtów. Na telefonie mogę te zdjęcia przeglądać, mogę sprawdzić informację ile one ważą, natomiast po podłączeniu do komputera mają po 0 bajtów i nie da się ich otworzyć, widoczne są tylko miniaturki.
Jedyny ratunek na teraz to kopiowanie zdjęć z poziomu telefonu na pamięć wewnętrzną i wtedy po podłączeniu na komputer jest możliwość otworzenia tych zdjęć na komputerze.
Nie ma tego problemu gdy robię zdjęcia aplikacją Xiaomi.
Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Najwyraźniej bug w appce "Z aparat. Spróbuj innej aplikacji, takiej, jak “Qualcomm Camera” lub innej.

A dlaczego nie robisz kopii do Googla? Synchronizacja i masz na komputerze w sieci.

Przy obu trybach dostępu tak masz ?
MTP i jest jeszcze tryb zdjęć do wyboru z obszaru powiadomień.
Oryginalna aplikacja wymusza odświeżenie w MTP, dlatego poprawnie zdjęcia widzi PC.
Pewnym sposobem jest odpalenie oryginalnej aplikacji do zdjęć i zrobienie jednego zdjęcia, wtedy inne (robione wcześniej inną aplikacją) prawdopodobnie będą miały dobry rozmiar.

Ja używam na swoim Mi5 przysłanie poprzez WiFi (sshfs).
Nie ma tak dużej różnicy w prędkości, a jest dożo poręczniej.
U mnie oryginalna aplikacja sprawdza się dobrze - sprawdź czasem, czy słabszej jakości nie masz ustawionej w ustawieniach aplikacji.

Przy trybie przesyłania zdjęć (PTP) mam tylko do wyboru pamięć wewnętrzną:

Natomiast przy MTP folder ze zdjęciami wygląda tak: