Problem z zaporą Kaspersky'ego

Mam problem z firewallem Kasperkyego.

Otóż jeśli ustawię poziom zapory na Wysoki poziom (czyli blokowanie wszystkiego na co nie zezwalają reguły) to blokowane jest każde połączenie łącznie z tymi, które są w regułach.

Czyli np. automatycznie dodany jest firefox, thunderbird a i tak nie mogę wyświetlić żadnej strony, odebrać poczty itd.

Jeśli dam zaporę na niski poziom to jest OK.

Próbowałem też dodać ręcznie aplikacje do reguł ale też Kaspersky nic sobie z tego nie robi.

Mówię tu o pełnej wersji KIS Home Edition.

W wersji Trial nie miałem tego problemu…

Więc coś inaczej miałeś ustawione, bo wersja trial się niczym nie różni od pełnej jeśli chodzi o funkcjonalność. Jest tylko ograniczona czasowo.

Wiem właśnie.

No ale ustawiałem dokładnie tak samo.

Może full wersję mam jakąś walniętą…

No w każdym razie co może być nie tak?

Ustawiam zaporę na Wysoki poziom i blokuje mi wszystko. A powinno blokować tylko to czego nie ma w regułach.

Co mogę jeszcze sprawdzić/spróbować?

A odinstalowałeś triala i instalowałeś full czy po prostu zmieniłeś klucz?

Full wersję zainstalowałem na czysty system po formacie całego dysku.

Możliwe, że kasper zaczął blokować najnowsze wersje Firefoxa i thunderbirda, bo ostatnio co chwilę wychodzą nowsze. Przeinstaluj jeszcze raz KIS może coś pomoże. I po dezinstalacji przeczyść rejestr.

Firefoxa i thunderbirda podałem jako przykład.

On blokuje wszystko.

Np. takiego Internet Explorera czy komunikatory też.

PS. Jest jakiś przycisk do przywrócenia ustawień defaultowych (dokładnie w regułach) czy tylko reinstall ?

jaką masz wersję kaspra? 6 czy 7?

przy okazji: jeśli masz oryginalną wersję, to zwróć się do dystrybutora tego programu o wsparcie.

żaden problem, pomogą