Problem z zaporą systemową, brak internetu


(Czachpolice) #1

Niestety od paru dni nie mam internetu. Nie mam pojęcia dlaczego. Zauważyłem, że apora systemowa przy próbie włączenia :

Nie można wyświetlić ustawień Zapory systemu Windows, ponieważ skojarzona usługa nie jest uruchomiona. Czy chcesz uruchomić usługę Zapora systemu Windows/Udostępnianie połączenia internetowego?

po kliknięciu tak:

System Windows nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows/Udostępnianie połączenia internetowego.

poprostu nie chce mi udowstępnić internetu i nie wiem dlaczego i jak to naprawić.

Komputer oczyszczony z wirusów programem Combofix, Malwarybytes. Usunięcie śmieci OTL'em oraz AVG PC tune UP, Odintalowałem i zainstalowałem ponownie program antywirusowy (avg free edition 2010) mimo to problem pozostał. oto log z OTL: http://www.wklej.org/id/619446/


(Piotrkijak) #2

Zamiast szukać winowajcy w systemie sugeruję skontaktować się z ISP od którego masz neta i upewnić się, czy czasami problem nie jest po jego stronie, chociaż z drugiej strony jeżeli miałeś syfy w Windowsie, to możliwe, że one zablokowały połączenie poprzez choćby nawet plik hosts. Wejdź do c:\windows\system32\drivers\etc, otwórz plik hosts za pomocą notatnika i sprawdź, czy nie ma tam jakichś innych wpisów poza 127.0.01. Jeżeli są, wykasuj je zostawiając tylko ten wspomniany wpis 127.0.0.1.

-- Dodane 03.11.2011 (Cz) 20:55 --

Spróbuj wpisać jeszcze w cmd komendę ipconfig /flushdns.


(pawcio1212) #3

zapora nie blokuje bo jest wyłączona

w jaki sposób komputer jest podłączony do internetu


(Czachpolice) #4

Komputer rozkraczył się do konca. Dziś już nawet się nie włączył, takze prawdopodobnie było coś grubszego ; / ale jest już w naprawie u informatyka. Dziękuję za zainteresowanie formatem.

PS. plik hosts był wporządku -> sprawdzałem go ; )


(Piotrkijak) #5

No i nie potrzebnie. Facet na pewno skasuje Cię nieźle, a tak jakbyś opisał problem, to z pewnością otrzymałbyś pomoc i to za darmo.


(Czachpolice) #6

Mój brat jest informatykiem więc zrobienie mu kawy nie będzie żadnym kosztem . Pozdrawiam.


(Piotrkijak) #7

A chyba, że tak. :stuck_out_tongue_winking_eye: Jak już komp będzie zrobiony, to napisz co było grane, bo mnie to ciekawi.


(lewy) #8

Miałem taki sam problem utwórz sobie nowego urzytkownika i zobacz czy ci chodzi net jak tak to tamtego usuń i po wgrywaj sobie wszystko jeszcze raz i wszystko :]


(Czachpolice) #9

Do systemy wpadł wszystkim znany wirus z portalu FaceBook. Dość długo maglował w systemowych plikach i skonczyło się na formacie XPeka choć dane osobiste zostały odzyskane w trybie awaryjnym :slight_smile: