Problem z zaporą systemu windows

(krystian99901) #1

witam mam taki problem, otóż nie mogę wyłączyć zapory systemu windows, gdy wchodzę w panel sterowania/zapora systemu windows opcja wyłącz jest na szaro i nie można jej wcisnąć. i jeszcze jedno czy wogle jest sens aby wyłączać ją czy niech sobie będzie,oprócz jej mam Sygate Personal Firewall

czy on wystarczy?mój system windows xp sp2

(Chiromancja) #2

nie możesz jej wyłączyć bo jest ona już wyłączona.zapewne stało się to podczas instalacji Sygate Personal Firewall.nie możesz mieć aktywnych dwóch firewalli na jednym komputerze

(krystian99901) #3

zapora jest włączona bo w opcjach jest zaznaczone''włącz'' i czasami dostaje różne komunikaty od tej zapory jak się gdzieś łączę

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 9:50

to da się ją jakoś w inny sposób wyłączyć czy nie?i czy Sygate Personal Firewall jest dobrym firewallem i w zupełności wystarczy

(Mario71 1971) #4

napewno lepszy od zapory systemowej pozatym nie masz czym sie przejmować??? olej ją !!

(!Fokus!) #5

Tak.

(Ferdek31) #6

wyłącz usługę Zapora Systemu Windows w usługach.

(krystian99901) #7

w jakich usługach gdzie to jest?

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 13:52

już wiem jakie usługi, a wy macie ją wyłączoną. a i pod jakim procesem się ona kryje w menadżerze zadań bo chcę zobaczyć ile pamięci mi zjada

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 14:02

czy jest wogle sens wyłączać tą zaporę?Czy lepiej mieć ją i sygate czy samego sygate. odpiszcie

(qrczak13) #8

Tak i

Jak obie włączone to się gryzą. 1 firewall i 1 antywir.

(Ferdek31) #9

zarządza nią svchost, dwóch zapór nie należy nigdy stosować na raz.

(krystian99901) #10

dzięki za pomoc już wyłączyłem narka