Problem z zapytaniem MySQL

Witam serdecznie,

mam mały problem z zapytaniem SQL. Mam coś takiego:

SELECT DISTINCT B.bf_id AS id_kategori, B.nazwa AS nazwa_kategori, C.bf_id AS id_podkategori, C.nazwa AS nazwa_podkategori, D.bf_id AS id_podpodkategori, D.nazwa AS nazwa_podpodkategori FROM cms_produkty A INNER JOIN cms_kategorie B ON A.kategoria = B.bf_id INNER JOIN cms_podkategorie C ON A.podkategoria = C.bf_id INNER JOIN cms_podpodkategorie D ON A.podpodkategoria = D.bf_id ORDER by A.kategoria, A.podkategoria, A.podpodkategoria ASC ;

Które zwraca mi wyniki w formie:

id_kategori- nazwa_kategori- id_podkategori- nazwa_podkategori- id_podpodkategori- nazwa_podpodkategori

1- Kategoria 1- 2- Podkategoria 2- 3- Podpodkategoria 3

1- Kategoria 1- 3- Podkategoria 3- 2- Podpodkategoria 2

1- Kategoria 1- 3- Podkategoria 3- 3- Podpodkategoria 3

2- Kategoria 2- 1- Podkategoria 1- 1- Podpodkategoria 1

chciałbym dodać kolejną kolumnę “ilośćkategorii” i “ilość podkategorii” w których znajdowała by się ilość kategorii i podkategorii. W tym przypadku wyglądałoby to tak:

id_kategori- nazwa_kategori- id_podkategori- nazwa_podkategori- id_podpodkategori- nazwa_podpodkategori-ilośćkategorii-ilość podkategorii

1- Kategoria 1- 2- Podkategoria 2- 3- Podpodkategoria 3-3 (są 3 kategorie 1)-1 (jest 1 podkategoria 2)

1- Kategoria 1- 3- Podkategoria 3- 2- Podpodkategoria 2-3 (są 3 kategorie 1)-2 (są 3 podkategoria 3)

1- Kategoria 1- 3- Podkategoria 3- 3- Podpodkategoria 3-3 (są 3 kategorie 1)-2 (są 3 podkategoria 3)

2- Kategoria 2- 1- Podkategoria 1- 1- Podpodkategoria 1-1 (jest 1 kategoria 1)-1 (jest 1 podkategoria 1)

Wie ktoś może jak to zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc,

North

Najprawdopodobniej należy użyć COUNT(), lecz nie wiem czy na pewno, a tym bardziej gdzie i jak w tak rozbudowanym zapytaniu.