Problem z zasięgiem komórki ( ginie ). Można to zmienić?

Witam :slight_smile:

Zagadnienie jakie chciałem poruszyć jest raczej retoryczne niemniej jednak zapytam :slight_smile: Otóż mam komórkę która gubi zasięg tam gdzie niektóre inne telefony go mają. Czy wobec tego jest jakiś sposób aby wzmocnić moc odbieranego sygnału z nadajnika sieci?

a może inne komórki mają bo są w innej sieci? Np. Plus zasięg ma , a Era nie.

Telefon sprawny? Jeśli jest to jakiś starszy model, nie odbiera(przeważnie) tak dobrze sygnału jak nowsze modele. Możesz zadzwonić do operatora i przedstawić swój problem z zasięgiem w swoim regionie, choć wątpię w efekt.

Nie. Problem dotyczy tej samej sieci. Dla przykładu: Położę np 3 komórki obok siebie i 2 mają zasięg 75% a moja 25%. Można jakoś to zmienić? Telefon chyba sprawny, nigdy nigdzie nim nie uderzyłem, nie spadł nigdy itp a jest to Nokia 6070 więc dość już leciwy model.

starszym telefonom wystarczy mała przeszkoda i już tracą zasięg.

A pytanie z innej troszkę beczki. Czy znacie jakiś telefon w cenie do 700 który znany jest z tego że dobrze trzyma zasięg?

założę się że te dwie inne komórki to “soniacze” miałem N95 i nokie 5200 i też na chacie miałem problemy z zasięgiem! teraz używam telefonów sony i nie mam problemu.

Nic na to nie poradzisz albo zmień telefon albo kup antenę i konektor indukcyjny. :lol:

do 700zł np sony ericsson w300i albo 530i

dziekuje za SE - miałem i co 2 dni baterie w nówce ładowałem :smiley: Nigdy więcej SE :smiley:

Przeciwnie- starsze telefony mają lepszy zasięg niż nowsze. Weźmy taką Motorolę ważącą 200 gram z wysuwaną kilkunastocentymetrową anteną a współczesną plastikową trzeszczącą zabawkę :stuck_out_tongue:

Zasięg zależy głównie od parametrów toru radiowego telefonu, anteny, przeszkód i od wysokości nad ziemią. To jak z CB-Radiem- gdy ma 30cm antenkę działa do 5 km, gdy 1,5m antenę ponad 15km, a gdy stacjonarną na dachu wieżowca to nawet 60km.

Samochodowy telefon komórkowy (Motorola produkuje), z 30cm anteną na dachu samochodu spokojnie będzie działał nawet 25km od przekaźnika (maksymalny teoretyczny zasięg to 25km, awaryjny 50km- jest to związane z opóźnieniami sygnału). Mały telefon ręczny może zgubić sygnał już 3-5km od przekaźnika, w mieście jeszcze mniej.

Po prostu telefon kiepski, to zasięg mały.

Ostatnio się wbudowuje anteny- mają gorsze parametry, ale to nie przeszkadza z powodu coraz gęstszej sieci przekaźników.

Co masz na myśli mówiąc awaryjny i teoretyczny? Można jaśniej? :twisted:

Według mojej wiedzy to wykorzystując całe 8 TS na GSM 900MHz da rade zrobić zasięg do około 32km. Wykorzystując co drugi TS można zwiększyć zasięg dwukrotnie czyli do niecałych 70km. I to się robi sztywno.

TS - Time Slot.