Problem z zasięgiem Linksys WRT54G

Witam,

piszę tutaj ponieważ mam problem z moim routerem, który zakupiłem ponad rok temu. Sprawa się tyczy modelu WRT54G. Używam go w celu rozdzielenia łącza internetowego w mieszkaniu na łącze “po kablu” do komputera stacjonarnego i na łącze radiowe do laptopa w drugim pokoju. I jakiś czas temu pojawił się taki problem, że sygnał łącza radiowego ma zasięg tylko w pokoju, w którym ów router stoi. Zanim ten problem się pojawił, siła sygnału łącza radiowego w drugim pokoju miała status bardzo dobry i spokojnie zapewniała mi dostęp do internetu w laptopie, zaś teraz tak nie jest. Laptop w drugim pokoju teraz znajduje to połączenie i łączy się z nim, ale siła sygnału jest opisana statusem bardzo niskim, co sprawia, że korzystanie z internetu jest uciążliwe albo niemożliwe bo laptop rozłącza się z siecią.

Myślałem, że to wina karty sieciowej laptopa, lecz sprawdzałem na dwóch innych laptopach i sytuacja jest taka sama. Postanowiłem więc zresetować router i zainstalować go jeszcze raz, ale również nie pomogło. Dodam, że usługodawca internetu nie zmienił żadnych parametrów w dostarczanym mi dostępie do internetu.

Proszę o pomoc,

pozdrawiam serdecznie.

A sprawdź jeszcze czy ty lub ktoś znajbliższych sąsiadów z okzji Mikołakowo świątecznej nie sprawił sobie głośników bezprzewodowych do kina domowego, miałem kiedyś podobny problem , przyczyny szukałem 2 dni i okazało się że głośniki zakłócały sygnał.

Spróbuj np router uruchomić w innej lokalizacji i sprawdź wtedy zasięg /inny pokój, inne mieszkanie, piwnica :slight_smile: nawet bez internetu tylko aby sprawdzić czy zasięg się polepszy , jeśli nie to masz uwalony router, jeśli tak pozostanie znaleźć sąsiada i wybić mu kino z glowy :slight_smile: