Problem z zasiegiem w routerze TP-LINK W8901G

Witam. Mam pewien problem z zasiegiem miedzy routerem a laptopem. Zaczne od poczatku.

Kupilem laptopa. Internet posiadam w Netii 6mb/s. Po zakupie przez kilka dni musialem internet do laptopa podlaczac przez kabel RJ-45 a wiec laptop musial byc caly czas przy biurku. Posiadam komputer stacjonarny i wlasnie ten laptop. W modemie mialem dwa wyjscia na komputer :

  1. USB

  2. RJ-45.

W ktorys dzien postanowilem kupic router. Poszedlem do sklepu i sprzedawca powiedzial mi ze jakbym kupil zwykly router - bede musial miec dwa urzadzenia ( modem + router) natomiast za cene 2x wieksza (150 zł) moge zainwestowac w router ADSL2 prawidlowy do Netii , TP , itd… Postanowilem go kupic. Jest to router TP LINK W8901G. Router aktualnie stoi u mnie w pokoju na otwartej powierzchni ( tzn. nie pod biurkiem, szafa…) Mieszkam w domie jednorodzinnym. Mam parter i I pietro. Moj pokoj znajduje sie na I pietrze. Jezeli chodzi o zasieg to oczywiscie na I pietrze jest natomiast jak zejde na dół ( ok 3,5 m w doł od routera) zasiegu juz nie ma , albo jest 1 kreska na 5. Kupujac router sprzedawca powiedzial, ze zasieg bedzie w calym domu :confused: Przy tej jednej kresce -strona laduje sie ok 3 min :(. Bylem w tym sklepie i powiedzial zebym kupil antene z wiekszym dBi. Kupilem za 30 zł - podlaczylem - zasieg nawet o jedna kreske nie podrosł. POoszedlem do innego sklepu kupiłem Pentagramu 2,5 ghz za 60 zł - zasieg nie podrosł. W koncu powiedzial mi ze musze kupic wzmacniacz. Jednak na innym forum napisali ze nie ma w 100% pewnosci, ze wzmacniacz mocno wzmocno zasieg do 4/5 kresek. Pozostaje mi jeszcze sprobowac kupic antene z jedno metrowym kablem, aby moc antene od routera polozyc ok 1 m od niego… Co wy na to ? Moze jest jakis inny sposob zeby zaradzic temu zasiegowi ? Prosze o odp :slight_smile:

Wpływ na zasięg może mieć grubość ścian, sufitu…

Ten router z pewnością musi spełnić swoje zadanie.Wpływ na siłę sygnału ma:

1.-umiejscowienie routera

2.-ukierunkowanie anteny-jeśli router jest na piętrze to antena chyba powinna być skierowana poziomo lub pod jakimś kątem/trzeba poeksperymentować/

3.Na jakość sygnału i zasięg mają znaczenie 2 elementy:router i bezprzewodowa karta sieciowa.Jeśliby po wypróbowaniu uwag 1 i 2 nadal siła sygnału była niezadowalająca to sytuację uzdrowi zewnętrzna karta sieciowa z anteną.Miałem podobny problem przy tym samym routerze i zakupiłem w Morele za 80 zł taką kartę i sił sygnału wzrosła do 80-90%.

Ta karta sieciowa to

1 Karta sieciowa Ovislink USB + 100mW/20dBm R-SMA + 5dBi WL-1600USB

Powodzenia

Dodane 23.11.2010 (Wt) 11:48

Ja zastosowałem kartę jak w poprzednim poscie,ale to wcale nie oznacza że nie ma lepszych.

Pozdrawiam #-o

Mam dokładnie ten sam model mieszkam w domku jednorodzinnym i zasięg mam w normie. Strop podłogowy między parterem a piętrem ma 25 cm i pod routerem w pokoju poniżej mam ful zasięg, schodzę do piwnicy a tam spada do 2/1 kreski. Musisz wejść na 192.168.1.1 i w ustawieniach zwiększyć moc sygnału.

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png