Problem z zasięgiem

Witam!

Mam pewien problem z którym walczę jużjakiś czas… a mianowicie jestem w norwegii w pracy i chcę odbierać (oczywiście za jego zgodą) internet od mojego szefa, który mieszka w odległości 150 metrow.

Kupiłem kartę sieciową usb tp-link i do niej antenę anelową o mocy 21db, wszystko poinstalowałem pomocowałem, skierowałem na dom szefa i internet niby złapało, ale sygnał jest bardzo mały i ciągle skacze i przerywa połączenie.

W moje ręce wpadły jeszcze 2 urządznia : router d-link di-524 oraz access point d-link dwl-2100AP. Czy da się z nimi coś zrobić, tak by któryś z nich odbierał internet z ruter’a szefa (d-link dir-635) i przekazywał dalej? Najlepiej bezprzewodowo? Słyszałem, ze mozna tak zrobić, ale nie wiem jak . te urządzenia mogę podłączyć bliżej, tam gdzie jest jeszcze zasięg z routera ( szopa / weranda)

próbowałem już bawić sie z tym AP, w konfiguracji universal repeater wykrywa siec szefa i można ją “skopiować” ale po połączeniu z tą tak jakby nową siecią internetu nie ma… mozoś w routerze pracodawcy musi być odblokowane, żeby to działało?

Internet to transmisja dwukierunkowa. Obecnie w kierunku od ciebie do szefa (i dalej do Internetu) połączenie jest dobre, natomiast w tym przeciwnym, wykorzystywanym dużo intensywniej, ciągle jest niezbyt dobrze.

Spróbuj podłączyć podobną antenę (tylko o mniejszej mocy, bo 25 dB na odległości 150 m to trochę przesada, lepsze byłoby coś w okolicy 10 dB) do routera szefa. I ustaw je tak, aby była między nimi widoczność optyczna.