Problem z zasilaczami do laptopa LG

Witam

Moja siostra kupiła sobie około rok temu laptopa marki LG (model FS-2.AK6GY). Ogólnie wszystko było w porządku dopóki nie zerwała jej się wtyczka (ta co podpina się pod laptopa) w oryginalnym zasilaczu. Kupiłem jeden zasilacz uniwersalny - wtyczka wyleciała, drugi - problemy z wtyczką (przez pewien okres czasu było OK, aż w końcu laptop nieładował się, trzeba było podnieść lub też obniżyć tą wtyczkę, poprzesuwać w lewo i w prawo, aby załapała), trzeci (media-tech) - spalił się, czwarty (4World) - problemy z wtyczką (opis powyżej).

Kurcze - już 4 zasilacz poległ. Czy te zasilacze są be czy może też laptop (chyba wiecie o co mi chodzi) jest be ?

Prosiłbym o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

Więc tak, zasilacz kup nowy i najlepiej od LG albo HP (są najlepsze), co do tego że musisz poruszać wtyczką żeby laptop rozpoczął farę ładowania i poboru prądu z zewnątrz to najwyraźniej jest zepsute gniazdo w laptopie. Sprawdź czy gniazdo jest całe, czy nie lata na boki, jeżeli jest obluzowane, mogą być z tym problemy (bo gwarancja może tego nie objąć).

Problem jest taki, że LG wyparło się chyba tej serii (FS), ponieważ byłem w pięciu sklepach w Wawie i powiedziano mi, że mają/mogą zamówić tylko zasilacze do serii E/R (najnowsza wersja). Co do HP to trochę przymierzaliśmy i żaden nie pasował (jak wtyczka pasowała, to napięcie już nie itp.)

Sprawdzałem - nielata, jest wporządku

A jakby co - ile taka “przyjemność” by mnie kosztowała?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

To już jest ingerencja w układy zasilania koszt to max 200PLN (Demontaż, wstawienie nowej części(oraz ona), złożenie)

Jeszcze jedna opcja, masz pecha i trafiasz na wadliwe zasilacze :P, kup taki żeby była na niego gwarancja i nie rzucaj nim o ścianę będzie pracował normalnie