Problem z zasilaczem do komputera stacjonarnego - nie kręci się

Cześć,

 

W moim zasłużonym sprzęcie (płyta główna M4A78 pro; Phenom 9650 quad 2.3GHz; 4gb RAM; geforce 9600 gt 1gb) zaczął się psuć zasilacz (Chieftec GPS-500AB A). Dokładnie, wiatrak doszedł do wniosku, że przestanie się kręcić. Więc przy graniu w gry, czy chociażby zbyt dużej ilości otwartych zakładek komputer mi się wyłącza.

 

Doszedłem więc do wniosku, że przydałoby się go wymienić. I tutaj zaczyna się mój problem, jestem świadom istnienia czarnej listy zasilaczy, ale mam też w tym momencie ograniczony budżet. Czy opłaca się kupić jeden z tych syfów aby mi posłużył do roku (w tym czasie planuję wymienić maszynę na młodszą), czy lepiej jednak nie ryzykować i wydać więcej, ale kupić coś sprawdzonego.

 

Dzięki z góry za pomoc!

Ciabi

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jaki masz budżet? Syfa nie kupuj bo pociągnie sprzęt i tyle Ci zostanie, za około 141 zł możesz mieć Corsair VS 450W http://www.ceneo.pl/19585429 jest to co prawda budżetówka ale znacznie pewniejsza niż każdy inny no name…

otwórz zasilacz, sprawdź wymiary wiatraczka (chybna 12cm) i kup nowy (na takie samo napięcie). montaż nowego to koszt kilkunastu złoty. przecinasz kabelki obecnego, obcinasz wtyczkę nowego, cynujesz końcówki i lutujesz je razem (kolorami). zwróć tylko uwagę na kierunek przepływu powietrza jak będziesz montował nowy, by nie dmuchał w odwrotną stronę (oznaczenie strzałkami na obudowie wentylatora).