Problem z zasilaczem do komputera stacjonarnego - nie kręci się

(Ciabiwwl) #1

Cześć,

W moim zasłużonym sprzęcie (płyta główna M4A78 pro; Phenom 9650 quad 2.3GHz; 4gb RAM; geforce 9600 gt 1gb) zaczął się psuć zasilacz (Chieftec GPS-500AB A). Dokładnie, wiatrak doszedł do wniosku, że przestanie się kręcić. Więc przy graniu w gry, czy chociażby zbyt dużej ilości otwartych zakładek komputer mi się wyłącza.

Doszedłem więc do wniosku, że przydałoby się go wymienić. I tutaj zaczyna się mój problem, jestem świadom istnienia czarnej listy zasilaczy, ale mam też w tym momencie ograniczony budżet. Czy opłaca się kupić jeden z tych syfów aby mi posłużył do roku (w tym czasie planuję wymienić maszynę na młodszą), czy lepiej jednak nie ryzykować i wydać więcej, ale kupić coś sprawdzonego.

Dzięki z góry za pomoc!

(Agatonster) #2

Ciabi

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Semtex) #3

Jaki masz budżet? Syfa nie kupuj bo pociągnie sprzęt i tyle Ci zostanie, za około 141 zł możesz mieć Corsair VS 450W http://www.ceneo.pl/19585429 jest to co prawda budżetówka ale znacznie pewniejsza niż każdy inny no name...

(Walkiria 84) #4

otwórz zasilacz, sprawdź wymiary wiatraczka (chybna 12cm) i kup nowy (na takie samo napięcie). montaż nowego to koszt kilkunastu złoty. przecinasz kabelki obecnego, obcinasz wtyczkę nowego, cynujesz końcówki i lutujesz je razem (kolorami). zwróć tylko uwagę na kierunek przepływu powietrza jak będziesz montował nowy, by nie dmuchał w odwrotną stronę (oznaczenie strzałkami na obudowie wentylatora).