Problem z zasilaczem. Komp sam się wyłącza

Witam. Mam zasilacz Tracer 4life/ 450HF (wiem że słaby) i bardzo szybko mi się nagrzewa. Nie wiem czemu ale nie kręci się wiatrak. Czy w tych zasilaczach wiatrak włącza się od określonej temperatury jaką osiągnie zasilacz? Dodam że kilka razy mi się komp sam wyłączył. Mam tak od wczoraj. Jakie zasilacze polecacie? Czy może to spowodować zniszczenie innych podzespołów? Pozdrawiam

skoro się nie kręci a jest gorący to znak iż wiatrak się zatarł, wymiana go lub wymiana całego zasilacza.

Ten zasilacz musowo wymienić minimum na Modecom MC 350W ale napisz jeszcze jaki masz komputer.

intel pentium core due cuad 2,2 Nvidia GeForce 9500GT 1GB, Ram 4GB Dysk 500Gb Płyta główna gagibyte G31M-S2L coś ominąłem?

Wymień go jak masz kase na taki co podał piotrek_20. Jak nie to na razie kompa nie włączaj i wymień wiatrak jak najszybciej

wymieniłem wiatrak bo na zasilacz kasy nie mam chwilowo i już tak się nie grzeje. Jest wszystko w porządku. Postaram się niedługo wymienić cały zasilacz. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :smiley: