Problem z zasilaczem lub sam nie wiem z czym

Witam, mam pewien problem otóż kupiłem sobie komputer z morele z uszkodzonym zasilaczem, wymieniłem go na inny, 600 w (link do pc https://www.morele.net/komputer-morele-kaby-g2950-1375191/ ) dostałem zasilacz właśnie z komisu 600w https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-xt-600w-p1-600b-xtfr-869401/ to chyba ten. Wczoraj wszystko działało super, pograłem troche w bfa 1 wiedzmina i nic się nie działo. A dzisiaj gdy uruchomiłem na jakieś 5 minut wiedzmina, to komputer zrestartował się i robi tak za każdym razem gdy uruchomię i pograch chwile w bardziej wymagające gry.
Czego to może być wina? Wkurze się, jeżeli coś znów jest nie tak z zasilaczem lub z innym podzespołem komputera. Dodam, że podczas tej chwili grania w grę sprawdzałem temperatury gpu i cpu i są dość niskie (nie przekraczały 60 stopni)

Przepraszam za double post, ale dodam jeszcze że zauważyłem coś dziwnego z kartą, uruchamiam komputer i wentylatory działają, gdy już system zaczyna się ładować wentylatory gasną.

Podaj dokładną specyfikację komputera, np. raport ze Speccy (https://www.piriform.com/speccy). Co do wentylatorów - to może być naturalne zachowanie, często jest tak że przy starcie dostają maksymalnego kopa (napięcie) na rozruch (łatwiej ruszyć taki silnik) i dopiero później zaczynają przejmować to termistory, czy sterowanie wymuszone (mniejsze obroty wentylatorów).


O to dokładnie chodzi? Czy coś jeszcze?
A, i miałeś racje. Przy wysiłku karta włącza swoje wiatraki.

Kupiłeś nowy komputer z uszkodzonym zasilaczem czy to używany komputer, który pierwszy właściciel kupił w Morele?
Jeśli ta druga opcja, to przyczyną może być przegrzewanie się procesora w krótkim czasie, tuż przed momentem zawieszenia, wynikające z niedbale położonej pasty termoprzewodzącej lub ogólnie niedbałego złożenia komputera https://www.youtube.com/watch?v=DUwFmqZpvms

1 polubienie

Kupiłem właśnie nowy komputer z uszkodzonym zasilaczem, i włożyłem ten swój 600w co żem link podał wyżej.Pomyślałem przedtem trochę nad tym, i odłączyłem wszystkie kable z zasilacza, podłączyłem od nowa i przez 2 albo 3 dni było wszystko ok. Dzisiaj jednak znów wróciło, i w sumie dziwne że przez jakiś czas było ok, a teraz znowu dzieje się to co przedtem, z tym że teraz mogę pograć trochę dłużej w daną gre ok. 1h.

Dobrze byłoby zbadać zasilacz czy podaje stabilne napięcia na każdej linii.

1 polubienie

Zasilacz z komisu. Obstawiam, że może z nim również być coś nie tak. Powiedz mi dlaczego wymieniałeś zasilacz na własną rękę, a nie zwróciłeś komputera do morele? Może ten zasilacz rozwalił coś w tym zestawie więcej? Jakbym dostał niesprawny komputer ze sklepu to nawet bym się nie zastanawiał co jest zepsute tylko odesłał od razu. Jeżeli kupiłeś taki zestaw świadomie tj. wiedziałeś, że zasilacz jest uszkodzony to sam wpakowałeś się na minę, bo to, że komputer nie wstaje nie koniecznie oznacza awarię tylko samego zasilacza. Teraz to pewnie plomby zerwane i o gwarancji można zapomnieć…

1 polubienie

plomb wlasnie nie bylo, mam tylko na rok gwarancje wiec wyje… w to w sumie. Mialem od cholery za przeproszeniem poduszek takich powietrznych pomiedzy podzespolami dla zabezpieczenia, wiec w sumie chyba zrobie tak ze wyjme ten zasilacz ktory z komisu wzialem, wloze ten stary nie podlaczony i napisze tym morele zeby wyslali kuriera na odbior jego, i niech naprawiaja. Ew. jeszcze zastanowie sie nad zaniesieniem go do serwisu gdzie za darmo diagnozuja sprzet.

przepraszam za double posta. On działa, w sensie gdy uruchamiam jakąs wymagającą gre czyli zaczyna działać z tak jakby pełni sił po jakiś 10-20 minutach zależy od gry i wtedy dopiero restartuje sie.

Nie działa to odsyłaj i mają go doprowadzić do stanu używalności. Jak został uszkodzony w jakiś sposób w transporcie to Ciebie to tez nie obchodzi. Nie naprawiaj czegoś na własną rękę, skoro jet od tego gwarancja. BTW. czemu rok gwarancji? Powystawowy/używany egzemplarz czy wzięty na firmę? Normalnie są 24 miesiące.

1 polubienie

Nie wiem wlasnie dlaczego dostalem na rok tylko, tam ino przy wyborze dlugosci gwarancji bylo napisane, ze jezeli chcialbym dla przykladu o rok dluzej to musialbym doplacic jakies 200 zl. Wiec bez sensu doplacac do gwarancji taka sume.

Jest rok gwarancji producenta i rok gwarancji sprzedawcy. Może to jakoś rozdzielili. Ja bym dopytał. Na stronie napisano 24 miesiące.

Sprzęt komputerowy brany na firmę również objęty jest 2-letnią gwarancją lub dłuższą, jeśli tak przewiduje producent.

Jezeli przewiduje producent, ale zazwyczaj rok jest standardem dla firm, jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy bez dodatkowego wsparcia.

“Jeżeli przewiduje producent” tyczyło się gwarancji dłuższej niż 2 lata. Który sklep oferuje roczną gwarancję dla firm?
Od lat kupuję rożne urządzenia, nie tylko elektronikę, na firmę i nigdy w standardzie nie miałem gwarancji krótszej niż 2 lata. Za dopłata możliwe było rozszerzenie powyżej 2 lat, a takie rzeczy jak pamięci czy pendrive’y mają standardowo 5 lat lub “dożywotnio”.