Problem z zasilaczem (nie wszystko jest zasilane)


(Donaszym) #1

Zworką lub baterią... Zresetuj płytę główną


(Pawko86) #2

posprawdzaj kable w zasilaczu i sprawdź czy wtyczki nie są uszkodzone, możliwe tez ze coś źle podłączyłeś kable od obudowy do pinów znajdujące się na płycie głównej


(Mrylec) #3

Nowy niewiele lepszy. Powinno być podłączone minimum zasilanie 24 pin do płyty głównej, 4/8 PIN do procka, i zasilanie do grafiki. Reszta jest nieistotna. Skoro w takiej konfiguracji nie działa, to pozostaje pogratulować kupna uszkodzonego zasilacza :slight_smile: I jak będziesz go jednak wymieniać(czego ci bardzo życzę) to wymień na "prawdziwy" zasilacz. :slight_smile:


(Michal Kolatek) #4

I to kupiłeś? Kup teraz 3 zasilacz bo zamieniłeś na to samo, testy na takim zasilaczu nie powinny być robione, testuje się na dobrym sprzęcie, tu znajdziesz listę dobrych firm, lub podaj ile masz na zasilacz, i czy tego logica kupiłeś przez net czy w siedzibie firmy, jak przez net zamawiałeś to masz 10 dni na oddanie.

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasila ... -psychoza/


(Michal Kolatek) #5

Prędzej coś z płytą np uszkodzona sekcja zasilania, proca teoretycznie nie da się zamocować odwrotnie ma blokady wcięcia i montaż zwykle jest w piśmie obrazkowym, chyba że ma się talent do psucia. Ten Vobis co tam zamontował jaki zasilacz?

Ram jakie ma zasilanie(zobacz na nalepce kości)? Zobacz czy na jednej kości odpali, jak ruszy to podnieś napięcie o 0.1-0.2V, chyba że wymaga np 2.1V to od razu takie ustaw.


(Michal Kolatek) #6

Co tam jest może jakiś normalny zasilacz na którym można testować.

Bez dodatkowego wtyku można tylko uszkodzić sprzęt.

Wtyczka musi być wyjęta z zasilacza na czas czyszczenia cmos.


(Michal Kolatek) #7

To może być niepodłączone, gorzej jak nie podpinasz wtyku P4 przy procesorze, karta jak wymaga dodatkowego też musi być podpięta.

Byś pisał konkretnie co tam jest, jak by na forum Ci odpisali zrób coś tam i koniec to jaki to by miało sens?