Problem z zasilaczem/procesorem - syczy

Ramek222 , nie mieszaj :wink: To nie może być chłodzenie, skoro podczas w grania w WoW raz mu syczy, raz nie. Jakby komputer był obciążony, wiatraczki by się zaczęły szybko kręcić to by syczało cały czas, a nie: raz syczy, raz nie, czasami tylko raz zasyczy. Po co ma włączać bardziej wymagającą grę niż WoW, skoro 3DM06 jest bardziej wymagający, jak i test Linpack, który wykonał? Nie rozumiem. Temperatury wcale nie są niskie (50*C na procku to mało?). Ten sprzęt co posiada mario123m ma już swoje lata, a starszy sprzęt był dużo bardziej podatny na temperatury, więc nie zdziwiłbym się, jakby to była tego wina.

Dobrze, że wspomniałeś o artefaktach. Podaj jaki masz model karty graficznej, żeby określić jaka powinna być temperatura układu.

BTW: Widzę, że nie masz czujnika na karcie graficznej? Nie ma podanej temperatury na zdjęciu z HWMonitor.

Moja cudowna karta graficzna to Medion Radeon X740XL. Od prawie roku nie mam z nią żadnych problemów. Czujnika takie badziewie nie będzie miało, ale zawsze jak ją dotykam podczas intensywnej pracy, to nawet nie jest gorąca. Zresztą syczenie dochodzi jakby z góry komputera, nie z dołu, czyli karta odpada.

te syczenie to pewnie cewka w zasilaczu a wyłącza się pewnie dlatego,że prcesor sie przegrzewa i działa zabezpieczenie w biosie - pisałes wczesniej, że w octt dochodzilo do 58 st. w hwmonitor było mniej bo pewnie za krótko grałeś i procesor nie zdążył się nagrzać.

Ja miałem takie dziwne syczenie jak przewijałem strony, winna była karta graficzna, ale jakoś działało :slight_smile:

Okazał się to zasilacz. Po wymianie syczenie zniknęło. Teraz mam pytanie odnośnie nowo zakupionego zasilacza. Co to w ogóle jest za firma i dlaczego nie ma nigdzie opisu tego zasilacza w internecie?

http://www.allegro.pl/item965288743_zas … sp_12.html

Może SuperPower to jego nazwa, ale nigdzie nie mogę znaleźć na pudełku firmy. Wydaje mi się to jakieś podejrzane. Czy ktoś potrafi to zweryfikować? I czy jest to w takim razie dobry zasilacz? Będę wdzięczny.

do renomowanych zasilaczy on nie należy ale nie wygląda też na takiego złego, jest dosyć ciężki - to dobrze

Dodane 26.03.2010 (Pt) 21:58

może to być chieftec super power

To nie jest niestety Chieftec. Wygląda na podróbkę serii SuperPower, właśnie Chieftec’a. Jedyna rzecz jaką znalazłem o tym zasilaczu: http://support.you.gr/catalog/5B/5B7BD9 … 78FE58.pdf

EDIT: Udało mi się namierzyć, że zasilacz jest firmy Netzteil. Nie wiem co to oznacza, ale sądząc po popularności, cenie oraz samej nazwie - nic dobrego. http://shop.jet-computer.de/170325.html - to jest prawdopodobnie Twój zasilacz.

Faktycznie, jest to Netzteil. Logo na pudełku się zgadza z tym, który podałeś w linku. No trudno, jakoś przeżyję ten noname, nie ja kupowałem. No ale nie wydaje się jakiś tragiczny. Dzięki za tak wnikliwe informacje. :slight_smile:

Edit:

A ja już wiem. Po niemiecku to znaczy po prostu zasilacz. :smiley: Czyli jednak firma nadal nie znana. Trudno. :slight_smile:

Temat można zamknąć.