Problem z zasilaczem

Mam problem z zasilaczem i wiatrakiem.Wiatrak z tylu wogole prawie nie dmucha, co prawda rusza sie ale nie dmucha.Wczora jeszcze wszystko bylo ok, a dzis wlaczam kompa i jest problem.Nie uruchomie wiecej niz 2 aplikacji naraz.

Ostatnio tez robilem formata po bardzo dlugim czasie, i w te chwili komputer dziala gorzej niz wczesniej.

Nie wiem co zrobic, prosze o szybka pomoc.

Wymienić wentylator na nowy w zasilaczu,a przynajmniej spróbuj go odkurzyć (nasmarować oś wentylatora) jak i cały zasilacz i kompa.

Wymień zasilacz na nowy.

A ile taki kosztuje i jaki byscie polecili.

wentyalator to mały wydatek rzędu 20zł

Jeśli chodzi o zasilacz to z niskiej półki jedynie Fortron ( masa tego na allegro )

A z wyższej to Tagan, Topower i troche taniej Chieftec.

Wentyl w granicach 12-15 zł.

Tak tylko należy zwrócić uwage że wentylatory w tej cenie mają krótką żywotność, i strasznie po pewnym czasie hałasują. Dobry wentylator niestety kosztuje w grancach 30-40zł :frowning:

niekoniecznie :slight_smile: sam jestem po wymianie wiatraczka, i obecny kupiony za nieco ponad 20 zł ( 22 ) chodzi ciuchutko juz rok. Zalezy jak się trafi, loteria poprostu.

Ja bym inwestował w firmowe wiatraki np. arctic cooling. Mam w domu takich kilka i od nowości chodzą tak samo.

W starym megabajcie zamontowałem jakiś wiatrak za 12 zł. Chodzi cicho, a nawet ciszej od tego któy był tam wmontowany przez producenta. (zasilacz sprzedałęm i z tego co wiem gośc który kupił na hałas nie narzeka)

I czy jest tez mozliwosc ze to windows mi tak chodzi ? Ostatnio instalowalem ale z jakiejs starej plyty…

Teraz jak sprawdzam to stary wiatrak chodzi calkiem przyzowicie, a komputer dalej zwalnia.