Problem z zasilaniem Dell Precision 490. Dziwny sposób zasilania

Siemanko.

Mam komputer (stację roboczą) Dell Precision 490 od lekko ponad roku. Wszystko fajnie śmiga, ale mniej więcej od jesieni zaczęły się dziać dziwne rzeczy z zasilaniem.

Chodzi o to, że po wyłączeniu komputera muszę odpinać wtyczkę zasilającą z gniazdka i czekać aż będę mógł go ponownie uruchomić.

Aktualnie po wyłączeniu komputera można go spowrotem uruchomić po 9-10 godzinach.

Początkowo była to kwestia kilku minut i nie przeszkadzało to, ale z czasem rosło i obawiam się, że niedługo w ogóle go nie uruchomię.

W tym czasie kiedy nie można go włączyć, świecą się diody kontrolne 1 i 3 (w instrukcji napisane - błąd zasilania)

 

Muszę kupić nowy zasilacz.

No właśnie niekoniecznie…

Otóż płyta główna ma 2 gniazda zasilania. 20 pinowe i 24 pinowe.

Nie znalazłem do tej pory (szukam od miesiąca ponad) żadnego zasilacza, który ma oba wtyki naraz.

Oczywiście jest oryginalny do kupienia za gruuubo ponad tysiaka i na dodatek ze stanów, ale on pewnie też długo nie posłuży, bo z tego co czytałem na zagranicznych forach, tego typu problem z tym zasilaczem to norma i często występuje.

 

Macie może jakieś propozycje? Co zrobić z tym zasilaczem ? Propozycje zasilaczy (za rozsądny hajs) z dwoma wtykami 20 i 24pin i mocą 750w? Może ktoś miał podobny problem albo spotkał się z czymś takim.

 

Z góry dzięki za wszelkie rady i pomoc w tej sprawie.

 

Pozdr :slight_smile:

Podaj jaki jest P/N zasilacza w Precision 490 bo chyba jednak są dostępne (e-bay-u) zasilacze w cenie ok 50-60USD więc jednak nie tak tragicznie drogie

http://www.ebay.com/bhp/dell-precision-490-power-supply

 

Pozdrawiam

Moja propozycja to wymiana płyty głównej i zasilacza na standardowe pod warunkiem, że będą poasowały do budy. Ostateczność to wymiana obudowy. Wyjdzie drożej ale będzie mniej problemów na przyszłość.

Zasilacz to DELL N750P-00 750w.

 

Mam porządnego Xeona na nim na sockecie 771 (baaardzo mało procków jest na ten socket, nietypowy bardzo) a kupienie procka + płyty i prawdopodobnie ramu, zupełnie odpada, bo nie mam możliwości finansowych by inwestować w komputer, który się sprawdza, pracuje wydajnie i bez zarzutu, a zasilacz /cenzura/ sprawę.

Jest trochę tych zasilaczy dostępnych tak jak wcześniej pisałem na ebayu. Zamkniesz się kwotą jakieś 250 zł z przesyłką.

Opcjonalnie możesz poszukać jakiegoś elektronika, który mógłby się podjąć naprawy zasilacza to może wyjść trochę taniej.

 

Pozdrawiam

AdamW