Problem z zasilaniem Dell Precision 490. Dziwny sposób zasilania

(Karolkiryllo) #1

Siemanko.

Mam komputer (stację roboczą) Dell Precision 490 od lekko ponad roku. Wszystko fajnie śmiga, ale mniej więcej od jesieni zaczęły się dziać dziwne rzeczy z zasilaniem.

Chodzi o to, że po wyłączeniu komputera muszę odpinać wtyczkę zasilającą z gniazdka i czekać aż będę mógł go ponownie uruchomić.

Aktualnie po wyłączeniu komputera można go spowrotem uruchomić po 9-10 godzinach.

Początkowo była to kwestia kilku minut i nie przeszkadzało to, ale z czasem rosło i obawiam się, że niedługo w ogóle go nie uruchomię.

W tym czasie kiedy nie można go włączyć, świecą się diody kontrolne 1 i 3 (w instrukcji napisane - błąd zasilania)

Muszę kupić nowy zasilacz.

No właśnie niekoniecznie...

Otóż płyta główna ma 2 gniazda zasilania. 20 pinowe i 24 pinowe.

Nie znalazłem do tej pory (szukam od miesiąca ponad) żadnego zasilacza, który ma oba wtyki naraz.

Oczywiście jest oryginalny do kupienia za gruuubo ponad tysiaka i na dodatek ze stanów, ale on pewnie też długo nie posłuży, bo z tego co czytałem na zagranicznych forach, tego typu problem z tym zasilaczem to norma i często występuje.

Macie może jakieś propozycje? Co zrobić z tym zasilaczem ? Propozycje zasilaczy (za rozsądny hajs) z dwoma wtykami 20 i 24pin i mocą 750w? Może ktoś miał podobny problem albo spotkał się z czymś takim.

Z góry dzięki za wszelkie rady i pomoc w tej sprawie.

Pozdr :slight_smile:

(Awiechoczek) #2

Podaj jaki jest P/N zasilacza w Precision 490 bo chyba jednak są dostępne (e-bay-u) zasilacze w cenie ok 50-60USD więc jednak nie tak tragicznie drogie

Pozdrawiam

(SilberPunkt) #3

Moja propozycja to wymiana płyty głównej i zasilacza na standardowe pod warunkiem, że będą poasowały do budy. Ostateczność to wymiana obudowy. Wyjdzie drożej ale będzie mniej problemów na przyszłość.

(Karolkiryllo) #4

Zasilacz to DELL N750P-00 750w.

Mam porządnego Xeona na nim na sockecie 771 (baaardzo mało procków jest na ten socket, nietypowy bardzo) a kupienie procka + płyty i prawdopodobnie ramu, zupełnie odpada, bo nie mam możliwości finansowych by inwestować w komputer, który się sprawdza, pracuje wydajnie i bez zarzutu, a zasilacz /cenzura/ sprawę.

(Awiechoczek) #5

Jest trochę tych zasilaczy dostępnych tak jak wcześniej pisałem na ebayu. Zamkniesz się kwotą jakieś 250 zł z przesyłką.

Opcjonalnie możesz poszukać jakiegoś elektronika, który mógłby się podjąć naprawy zasilacza to może wyjść trochę taniej.

Pozdrawiam

AdamW