Problem z zasilaniem i obrazem - monitor iiyama

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam problem z monitorem iiyama ProLite. Monitor wyłącza się sam z siebie i trzeba trochę pokombinować, żeby uruchomić go spowrotem (np. odłączyć kabel zasilania na jakiś czas). Czasem na monitorze nagle pojawai się obraz jak na zdjęciu:

 

W czym moze tkwić problem?

post-190576-0-60046800-1400612417_thumb.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Może to być uszkodzona karta grafiki lub monitor.

 

Trzeba najpierw sprawdzić kompa na innym monitorze lub monitor na innym kompie i będzie wiadomo,czy monitor,czy komp.

na początku myślałem że to wina połączenia kabla w środku w sensie matrycy z resztą, miałem taki problem ale inny sprzęt

(nie wiem jak to napisać, mam nadzieje że da się mnie zrozumieć)

ja bym spróbował podczas dziwnego obrazu który okazałeś poruszać trochę monitorem i czy wtedy coś się zmieni.

A czemu miałby być to problem z kartą? Czasem jest tak, że monitor sam z siebie się wyłącza i nie można go znów włączyć przyciskiem zasilania (nie reaguje). Czasem nawet po restarcie kompa monitor nie potrafi się “włączyć”.

Chodziło mi o monitor nie karte graficzną

…niestety producenci monitorów tnąc koszty stosują “liche” elementy. Usterka którą opisujesz może być spowodowana uszkodzeniem kondensatorów w torze zasilania monitora. W celu naprawy należy kupić “dobre” kondensatory typu “Long Life” 105°C Low ESR (o tych samych parametrach jak oryginalne), uzbroić się w dobrą lutownicę, topnik, cynę, plecionkę i wymienić je. Można też zlecić wymianę kondensatorów serwisowi ale trzeba się liczyć “ze znacznym  kosztem” ok. 150 zł (kondensatory kosztują grosze, lecz robocizna jest droga).

 

Najlepiej sprawdź (tak jak koledzy wcześniej pisali) działanie monitora na innym komputerze i dopiero gdy potwierdzisz jego uszkodzenie to zlokalizuj i napraw usterkę.

 

Tu masz sklepy:

http://mselektronik… … w-esr.html

http://lmgtfy.com/?q… … e Low ESR#

 

Podobne tematycznie wątki:

czesty-problem-uruchomieniem-komputera-t516572.html?hilit=kondensatory

monitor-się-wyłącza

jaka-lutownica-kondensatorow-t530997.html?hilit=lutownica