Problem z zasilaniem płyty głównej

Witam

Kupiłem sobie na allegro płytę główna gigabyte

Niby wszystko ok ale nie zauważyłem jednego.

Płyta główna wymaga dodatkowego zasilania 8-pin ATX 12V a mój zasilacz ma tylko 4-pin ATX 12V

Więc mam teraz problem. Szukam jakiejś pzejściówki czy coś bo niechce zmieniać zasilacza

Na necie znalazłem tylko jak ona wygląda ale niewiem skąd ja wziąść.

49379259114930fz1.jpg

Pomoże ktoś ???

Jak podepniesz 4 pin do 8 pin to nic nie stanie się, będzie działać bez problemu.

a to bedzie pasować ??

i podpiąc z prawej czy z lewej

Będzie pasowało, wejdzie tylko w z jednej strony (chyba po lewej). Kształt wtyczki nie pozwoli Tobie źle wcisnąć.

Przyjrzyj się wycięciom w kształcie trapezu http://up.programosy.pl/foto/wtyczka_atx12_8.jpg

Będzie, storna nie ma znaczenia.

Kiepsko coś ludzie szukacie ;]

http://www.allegro.pl/item373693157_ada … _fvat.html

jutro przyjdzie mi płyta główa to spróbuje a jak nie będzie działać to kupię tą przejściówkę. Swoja droga to wydaje mi się chociaż nie znam się na tym że to raczej nie bedzie działac bez przejściówki No bo jak ? bez 4 pinów. Jutro się wszystko okaże.

a na allegro naprawdę nic nie mogłem znaleść. Chyba juz ślepne od tego komputera.

Dzięki za zainteresowanie

Bez jakich 4-ech pinów człowieku ?? Z gniazda 8-mio pinowego na mobo idzie:

-12V - 12V - 12V - 12V -

masa masa masa masa

P4 to masz:

12V - 12V

masa masa

A na molex’ie są: 12V - masa - masa - 5V

Więc jak myślisz jak ta przejściówka jest skonstruowana ?? 5V idzie zamiast tych 12V na masę a masa jest wciskana pod zasilanie ?

Chodziło mi o to że jak to może działać jak poprostu podepnę samą tą końcówke 4 pinową do wejśc 8 pinowego bez rzadnych tam przejściówek

Czyli to czerwone to wtyczka 4 pinowa którą podłączam a na niebiesko 4 wolne piny. Niektórzy sugerują że to będzie działać.

wtyczkaatx128ad5.jpg

I właśnie o to mi chodziło w poprzednim poście. Narazie nie myślałem nic o przejściówce.

Będzie śmigało (z resztą zapewne w instrukcji znajdziesz podobną informację) :slight_smile:

to bardzo dobrze

obejdzie się bez rzadnych kombinacji

thx za pomoc

Z tego co wiem to 8 pin podpinamy przy prockach 4 rdzeniowych ale nie jestem tego pewny na 100%

w instrukcji płyty głównej pisze:

If the 12V power connector is not

connected, the computer will not start.

Więc chyba ta wtyczka musi byc podłączona nie tylko z 4 rdzeniowymi procesorami

Jaka to jest płyta główna?

gigabyte GA-EP35-DS4

Nie musi, ja podpinałem wtyczkę 4 pin w 8 pin na gigabyte GA-EP35-DS4 i wszystko działało bez problemu.

Jeszcze jest taka uwaga:

Czyli zalecają dla Intel Extreme Edition

A niżej:

Razem można zrozumieć, że jednocześnie 2x2 12V i złącza 2x10 nie można stosować.

Znalazłem instrukcje po polsku i pisze tam :

Złącze zasilania ATX 12V (2x4-piny) zapewnia zasilanie procesora. Jeśli złącze zasilania ATX 12V (2x4) nie jest podłączone, system nie uruchomi się.

• Przy procesorze Intel Extreme Edition (130W) zalecane jest użycie zasilacza zapewniającego złącze zasilania 2x4 12V.

• Moc zasilacza musi odpowiadać wymaganiom energetycznym stawianym przez system. Zaleca się użycie zasilacza, który sprosta wysokiemu zapotrzebowaniu na energię (400W lub większych). Jeśli zasilacz nie jest w stanie dostarczyć wymaganej energii, może to prowadzić do niestabilnej pracy systemu lub uniemożliwić jego uruchomienie.

• Złącza zasilające na płycie głównej są kompatybilne z zasilaczami posiadającymi złącza 2x2 12V i 2x10. Podczas instalacji płyty głównej w komputerze z zasilaczem 2x4 12V i 2x12 należy usunąc osłonkę zabezpieczająca ze złącza zasilania 12V i z głównego złącza zasilania. Nie należy podłączać złącz zasilacza 2x2 12V i 2x10 do pinów znajdujących się pod osłonką.

Już niewiem jak to rozumieć

Takie coś znalazłem na stronie intela:

Podłączanie zasilania procesora

2x2.jpg

lub

2x4.jpg

Bo to zawsze działa (samo 2x2) i wystarcza. Piszą, że nie włączy się bez podłączenia, ale nie piszą co się stanie po podłączeniu 2x2 12V + zasilanie 24pin