Problem z zasilaniem procesora

Witam czy możecie mi powiedzieć czy ten oto zasilacz: http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-50 … 28939.html jest zgodny z płytą Asus P7P55D-E ? Którą wtyczkę powinienem podłączyć do procesora 8 czy 4 pin?

8-pinową! No i 24-pinową też.

Eeh no właśnie nie wiem co sie dzieje, jeśli podłączę 2 dyski, i 2x 6pin do grafiki to nie odpala wcale albo odpala na pare sek i się tak resetuje, także świeci się dioda CPU na czerwono ;x

Jaką masz kartę grafiki? Niektóre potrzebują zasilacza 600W.

Spróbuj dobrze podociskać złącza przy zasilaczu, na płycie głównej i przy karcie graficznej - mam ten sam model zasilacza, tylko 700W i wiem, że ma dość sztywne kable - jeśli złączka dobrze się nie zaczepi w gnieździe, to potrafi się wypiąć.

GTS 250, mam tez zasilacz 550w i inna plyte glowna, Gigabyte P55M-UD2 i na nim działa bez problemu

Dodane 13.10.2011 (Cz) 13:53

A może ten zasilacz jest poprostu za słaby?

Teoretycznie powinien wystarczyć 500W, ale czasem teoria ma mało wspólnego z praktyką. Może spróbuj podmienić sam zasilacz - jeśli będzie działać, to jego wina, a jeśli nie, to może któryś podzespół (płyta, procesor, pamięć lub grafika) jest uszkodzony.

Samemu raczej cieżko określić z czym jest nie tak, niestety ;/

Misiu15 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeszcze jedno, obrazu też nie mam.

Czy aby był obraz musi działać procesor?

Czy starczy aby grafika działała?

Musi działać jedno i drugie.

OK, zasilacz działa w innej konfiguracji na innej płycie, dysk, ram, grafa sprawne. Myślę że jest to wina BIOSU n plycie asusa, z dat na pudełku widać że jest ona wyprodukowana 2 miesiące przed pierwszą aktualizacją biosu w której jest obsługiwany Core i5 750. To już chyba będzie ostatnie pytanko: czy świecenie się CPU led może być spowodowane tym, że płyta nie obsługuje tego procesora?

Może. W każdym razie stałe świecenie się LEDa CPU podczas startu komputera, świadczy o problemie z procesorem. Tak wynika z treści instrukcji Twojej płyty.

Dziękuję bardzo za pomoc Poraj zapewne chodzi o bios.

Duże piwo dla tego pana:]