Problem z zasilaniem - Toshiba Satellite L500-1FW

Witam, w życiu każdego informatyka, przychodzi taki moment że musi się pożegnać ze swoim sprzętem. Nie mogę się z tym pogodzić, więc zwracam się do Was. Mam problem.

Co się stało?

Pracowałem na Adobe AI, robiąc projekt dla firmy, jednak zasilacz przestał łączyć - od 2-3 dni zaczynała szwankować wtyczka zasilająca. Wystarczyło dotknąć jej, by zasilanie zostało przerwane. Sprawdzałem ją - to wina wtyczki.

Zaopatrzyłem się w alternatywne rozwiązanie, podłączyłem laptopa do sieci i co dziwne - żadna dioda nie kontaktuje. Jedynie, gdy wkładam baterię, to widać lekkie mrugnięcie diody od zasilania (mój model ma diodę sygnalizującą podłączenie do prądu + od baterii - w sumie 5 diód)

Tutaj gdzie aktualnie jestem, nie mogę dokładnie sprawdzić co mogło się stać, jestem nieco trochę od domu. Od projektu zależy moje przyszłe zatrudnienie (zadanie kwalifikacyjne, ubieganie się o pracę).

Any ideas?

Model: Toshiba Satellite L500-1FW

Trzeba oryginalny zasilacz do Twojego laptopa lub zasilacz uniwersalny z odpowiednią końcówką,napięciem i prądem zasilania.

Dziękuje za radę, jednak nie jest ona skuteczna - myślisz że używałem jakich urządzeń? Uniwersalny zresztą się właśnie ‘popsuł’ - wtyczka siadła.

No to zostaje serwis.

Odpada.

Jeśli zasilka jest sprawna to pewnie samo gniazdo lub płytka z gniazdem. Bez multimetra, ew. stacji lutowniczej oraz części zamiennych i tak nic nie zdziałasz. W podróży pozostaje serwis.

p_mache ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ok - ponawiam to; Gdy płyta główna jest podłączona do sieci, nadal 0 kontaktu -> wkładam baterię, jest mrugnięcie diody AC/DC. Tylko nic poza tym.

mescalero, serwis, możliwe że w najbliższym czasie się przejdę do ‘specjalisty’, ma on dostęp do potrzebnych mi narzędzi.