Problem z zasilaniem

problem jest z zasilaczem, wymieniłem na drugi, bo pierwszy nie działal stabilnie - komp sam sie wyłączał.

Na drugim odpaliłem raz i poszedł. Wyłączyłem i próbowałem ponownie włączyć a to nic sie nie dzieje - zasilanie na płycie jest, bo pali się jakaś lampka. Ale nie mogę kompa włączy.

Podłączyłem pierwszy zasilacz i ten działa, tzn na ile może. Zatem włącznik jest ok.

Pomożecie?

a jaka firma zasilacza??

Jeśli komputer ci nie chce wystartować, to prawdopodobnie sprzęt do wymiany. A patrzyłeś na innym zasilaczu czy komp działa?

Tak to jest jak się kupuje za słabe zasilacze.

jakaś EPS 300 ATX, to ten pierwszy. A ten drugi (czyli ponoć sprawny), to jakaś, w sumie to nie wiem, ale model MG 350ATXP4.

działa na tym uszkodzonym, tzn da się włączyć. Co oczywiście już pisałem.

A może to ze starości??? :stuck_out_tongue:

Jak coś moze działać na czymś uszkodzonym?

Bardzo możliwe!

może źle podłączyłes??

Bez przesady źle podłączyć zasilacz do płyty głównej to na prawde trzeba być…

racja, podłączenie dobre, tym bardziej, że wcześniej 1 raz działało

Nowy zasilacz (ten na któym komputer odpalił się 1 raz) jest już raczej do wyrzucenia.

Co to za zasilacz?

Jaki masz sprzęt?

Jaki jest stary zasilacz?

Ile masz kasy na nowy? :mrgreen:

a skąd zasilanie na płycie?

pisałem już

a co za różnica, 3 letni sprzet

starczy, ale czy trzeba wymieniac?

Padła jedna linia zasilania, lub dwie. Linia która zasila płytę głóną caly czas jest sprawna/podaje napięcie na takim poziomie że odpalić może tylko płyta główna.

sory nie widzialem. Nic dzinwego, że padł.

No bo 3 lata teu wychodziły już dośc prądążerne komponenty, jak i o mniejszym zapotrzebowaniu. Jest różnica w Pentium 4 Prescot, a np. Duronem.

Złączono Posta : 25.10.2006 (Sro) 22:35

jak starczy to proponuje wymienić na kolejny zasilacz z seri podłącz i płać. Ewentualnie możesz kupić też 800Watowca. :stuck_out_tongue:

zrób tak:

:arrow: odłącz sasilacz od Mobo

:arrow: odłącz wszystkie taśmy z HDD z CDROM i Flopy

:arrow: podłącz do każdego sprzętu zasialnie

:arrow: w gnieżdzie ATX podłącz kablem dwa wyścia: siwy z zielonym

:arrow: zasilacz podłacz do sieci energetycznej

Ma to za zadanie sprawdzenie zasilacza czy uciągnie sprzęt i jakie bedzie jego zachowanie :wink: