Problem z zaszyfrowanym dyskiem [VeraCrypt]

Cześć, od kilku dni szyfrowała mi się partycja na dysku [partycja D z istniejącymi danymi] i dziś zakończyło się szyfrowanie. Próbuję zmountować i wywala mi błąd. Hasło podaje dobre, ale i tak odmawia załączenia. Na dodatek po zresetowaniu windows postanowił usunąć partycje RAW (pozostałość po szyfrowaniu) i teraz ani podłączenie z wyboru partycji [\Device\Harddisk1\Partition0] ani auto-mount nie działa. Czy istnieje sposób na otwarcie zaszyfrowanej partycji? Czy jednak muszę używać programu do odczytywania usuniętych danych?

Po zaszyfrowaniu dysku partycja jest rozpoznawana przez system jako RAW. Jeżeli ją usunąłeś, to nie ma czego montować.

Pozdrawiam

Dokładnie. System sam sobie nie może usunąć partycji. Sam musiałeś pozwolić na jej usunięcie. 

W trakcie szyfrowania dane nie zostały usunięte ani zaszyfrowane, to partycja z tymi danymi zostałą zaszyfrowana i użycie jakiegokolwiek programu do odczytywania usuniętych danych nie przyniesie żadnego skutku.

Pokombinuje, ale kopie zapasową mi kolega utopił. Czytając dokumentacje natrafiłem że VeraCrypt może odczytać skasowaną partycje

Z tego cytatu nic takiego nie wynika. 

Piszę że można skasować żeby “ukryć”

U mnie nic się nie formatowało a teraz kombinuje z odzyskiwaniem partycji, może to coś da.

Jeżeli nie jest sformatowana to jest szansa. 

Na ten moment mam 46% Testdisc i 85 AOMEI Partition recovery [na innym dysku]