Problem z zaszyfrowanym dyskiem [VeraCrypt]

(Andmat20) #1

Cześć, od kilku dni szyfrowała mi się partycja na dysku [partycja D z istniejącymi danymi] i dziś zakończyło się szyfrowanie. Próbuję zmountować i wywala mi błąd. Hasło podaje dobre, ale i tak odmawia załączenia. Na dodatek po zresetowaniu windows postanowił usunąć partycje RAW (pozostałość po szyfrowaniu) i teraz ani podłączenie z wyboru partycji [\Device\Harddisk1\Partition0] ani auto-mount nie działa. Czy istnieje sposób na otwarcie zaszyfrowanej partycji? Czy jednak muszę używać programu do odczytywania usuniętych danych?

(byron_wolf) #2

Po zaszyfrowaniu dysku partycja jest rozpoznawana przez system jako RAW. Jeżeli ją usunąłeś, to nie ma czego montować.

Pozdrawiam

(system) #3

Dokładnie. System sam sobie nie może usunąć partycji. Sam musiałeś pozwolić na jej usunięcie. 

(Cedar) #4

W trakcie szyfrowania dane nie zostały usunięte ani zaszyfrowane, to partycja z tymi danymi zostałą zaszyfrowana i użycie jakiegokolwiek programu do odczytywania usuniętych danych nie przyniesie żadnego skutku.

(Andmat20) #5

Pokombinuje, ale kopie zapasową mi kolega utopił. Czytając dokumentacje natrafiłem że VeraCrypt może odczytać skasowaną partycje

(system) #6

Z tego cytatu nic takiego nie wynika. 

(Andmat20) #7

Piszę że można skasować żeby “ukryć”

U mnie nic się nie formatowało a teraz kombinuje z odzyskiwaniem partycji, może to coś da.

(system) #8

Jeżeli nie jest sformatowana to jest szansa. 

(Andmat20) #9

Na ten moment mam 46% Testdisc i 85 AOMEI Partition recovery [na innym dysku]