Problem z zaszyfrowanymi plikami


(system) #1

Kiedyś zaszyfrowałem sobie folder z ważnymi plikami i teraz żaden z tych plików nie chce mi się otworzyć, choć wcześniej bez zarzutu mogłem jest używać. Gdy chce je otworzyć wyświetla się następujący komunikat: Program Word nie może otworzyć dokumentu: użytkownik nie ma uprawnień dostępu. Czasem też pojawia się komunikat: Plik ten nie istnieje, użytkownik nie ma do niego praw lub też plik ten użytkowany jest przez inną aplikację.

Wyłączyłem szyfowanie i też nic to nie dało.

O co w tym chodzi?


(Gardner) #2

Jaki system? Windows XP, Vista, 7? Dodatkowo jaka wersja, Home czy Professional? W wersjach home będzie problem, w wersjach professional (Buisness, Ultimate) występuje tzw. przejmowanie folderu na własność. W wersjach Home niestety nie wiem jak rozwiązać ten problem.


(system) #3

Mam Windows XP Professional. Dodam, że jak chcę usunąć to szyfrowanie to pojawia się komunikat: Wystąpił błąd podczas stosowania atrybutów do pliku i informacja, że można to zigonorować, ponowić próbę, albo anulować. Jak wezmę, aby ignorował to i tak nic to nie daje.


(Gardner) #4

No jak Professional to można to zrobić.

Wejdź w Panel Sterowania -> Opcje Folderów -> Zakładka Widok -> Odznacz "Użyj prostego udostępniania (zalecane)"

Teraz stosuj się do tego http://support.microsoft.com/kb/308421/pl masz tam instrukcje przejmowania folderów lub plików.


(Asterisk) #5

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Rudis1995) #6

Jedno pytanie. Jezeli formatowałeś kompa już, i nie przeniosłeś uprawnien to masz po plikach. Z tego co wiem to jakiś klucz się eksportowało a potem dodawało na nowym komputerze, i wtedy dopiero się da je odczytać


(Gardner) #7

Chyba, że przejmiesz folder i pliki na własność...