Problem z zawieszajaca sie gra oraz rozmazanym obrazem

(Dmn S) #1

Niedawno kupiłem komputer sprzet: NVIDIA GeForce 9500GT, IntelCore 2 Duo CPU 7200 2,53GHz, Dysk Samsung 320GB, Płyta główna ASUS P5KPL-AM oraz pamiec 1024 MB

Chcial bym sie dowiedziec dlaczego kiedy uruchamiam jaka kolwiek gre zawsze albo zacina sie sama gra i powtarza sie co chwile 2 sekundowa zawiesina albo poprotu po kilku sekundach sie resetuje komputer. Stery do karty sa aktualne tak samo do płyty głównej , jeżeli ma ktos jakas rade lub lek na ta chorobe chetnie przeczytam ...

prosze o szybka odp. dziekuje

(Lukaszk 89) #2

A jaki zasilacz(marka+moc)?

Podaje temperatury i napięcia z BIOSu i Everresta Ultimate.

Przeczyść kompa i rejestr CCleanerem.

Wydaje mi się że trochę mało pamięci masz wsadzone w kompie(przydałoby się rozszerzyć ją do 2 GB przynajmniej, przy takiej konfiguracji kompa).

(Dmn S) #3

Zasilacz to Feel 400W , CPU 39*/102* a MB 34*/93* napiecie to chyba 1.3

(Podi0 O) #4

Hmm... no to powiem Ci że gorzej wybrać zasilacza nie mogłeś. Modecomy sa tanie ale wraz z tym słaba jakość. Polecałbym chieftec 400 lub nawet 350. Zaktualizuj bios. Przetestuj pamięci memtestem być może są uszkodzone.

(xernos) #5

Mdecom Feel to badziew w przeciwieństwie do Modecoma MC ale jak nic problemem jest albo przegrzewanie się czegoś albo zasiłka wątpię aby były to ramy chyba że podkręcałes, albo zasilacz je kopnął.

NVIDIA GeForce 9500GT - 50 W

C2D E7200 - 64 W

Dysk Samsung 320GB ~ 7W

ASUS P5KPL-AM ~ 25W

Ramy ~ 3W (max)

Do tego pewnie z 1 napęd optyczny is stacja dyskietek 12 W

Wiec teoretycznie nie wliczając klawiatury itd. wystarczy ci spokojnie 300W zasilacz ale ja bym polecił kupić 400W FORTRON'a z aktywnym FPC za około 110 zł + dostawa (na allegro jeszcze taniej:P)-pzdr.

(Lukaszk 89) #6

vincenty , daj screena najlepiej z zakładki 'Czujnik' z Everesta.

Ile czasu masz ten zasilacz?Jak dla mnie to do wymiany(np. ModeCom MC 350-400W).

(Dmn S) #7

Nowy komputer mam od 2 tygodni, a wiec wszystko powinno grac cacy ale jednak nie. Godzine temu zostawilem MemTest wlaczony , przez ten czas wskoczylo mi 0,1% moze jednak mam cos nie tak z pamiecia. Widze ze jest miło oceniany moj zasilacz ( heh) w takim razie w przyszłym tygodniu kupie nowy a w tym momencie co jeszcze dalo by sie zrobic?

Cholera to mnie zaczyna wkurzac teraz to nawet wolniej mi komp idzie jak na starym.

Screen czujnika :

(Podi0 O) #8

hehe widocznie patrzysz nie na te % które powinienes... jesli pod nazwa PASS jest "1" to czyli zaliczyl testy i ramy sa sprawne.

(Lukaszk 89) #9

Podaj jeszcze odczyty z BIOSu bo w Evereście +5V za ciekawie u Ciebie nie wygląda (Max. wynosi: 5,25 V).

(Dmn S) #10

Ciekawe jest ze kiedy wlaczam jaka kolwiek gre z poczatku wszystko wydaje sie sprawne dopiero po 10min gry rozmazuje mi sie cala gra wszystko robi sie nie wyrazne ... czy to jest spowodowane zbyt mala iloscia Ram czy cos mam nie tak ze sprzetem ....

(Lukaszk 89) #11

Możliwe że sprzęt(najprawdopodobniej graficzna) się przegrzewa.Choć to pewne nie jest.Podaj napięcia z BIOSu.

Zasilacz do najciekawszych nie należy...

(Dmn S) #12

Tutaj przyklad gry, taki widok mam po 10min gry w jaka kolwiek gre :

napiecie to chyba mam 1.3

czytam posty i zauwarzylem ze, gosciu ma podobny problem co ja :

viewtopic.php?f=2&t=270054

moze urzyje River Tunera?

(Lukaszk 89) #13

Wymień zasilacz.(przynajmniej taka moja rada - ku przestrodze).

Wygląda jakby karta była albo podkręcona za bardzo albo się przegrzewała.

Próbowałeś reinstalu sterów do grafy?

(Dmn S) #14

Tak probowalem, zasilacz napewno wymienie.

(Frog) #15

vincenty , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zawiesina to układ niejednorodny w postaci cząstek jednego ciała rozproszonych w drugim ciele, np. cząstek ciała stałego w gazie lub cząstek cieczy w cieczy. Jeżeli cząstki te są dostatecznie małe, mowa jest o układzie koloidalnym.

Źródło: Wikipedia

Chyba nie z taką zawiesiną masz problem?

(Matiu1985) #16

Siema,mialem taki sam problem i okazalo sie ze winna jest wadliwa kosc ramu.Jezeli msz 2 kosci ramu to sprobuj wyjac jedna i zobacz czy gry dalej sie wieszaja. Ja puszczalem memtyest86 i wszystko bylo ok pass i 0 errorow ale po 1000 roznych rzeczy w koncu spobowalem wyjac jedna kosc i zobaczyc czy to pomoglo i POMOGLO! Gireki juz sie nie zawieszaja i czekam aktualnie na 2GB w 1 kosci.