Problem z zawieszajaca sie gra oraz rozmazanym obrazem

Niedawno kupiłem komputer sprzet: NVIDIA GeForce 9500GT, IntelCore 2 Duo CPU 7200 2,53GHz, Dysk Samsung 320GB, Płyta główna ASUS P5KPL-AM oraz pamiec 1024 MB

Chcial bym sie dowiedziec dlaczego kiedy uruchamiam jaka kolwiek gre zawsze albo zacina sie sama gra i powtarza sie co chwile 2 sekundowa zawiesina albo poprotu po kilku sekundach sie resetuje komputer. Stery do karty sa aktualne tak samo do płyty głównej , jeżeli ma ktos jakas rade lub lek na ta chorobe chetnie przeczytam …

prosze o szybka odp. dziekuje

A jaki zasilacz(marka+moc)?

Podaje temperatury i napięcia z BIOSu i Everresta Ultimate.

Przeczyść kompa i rejestr CCleanerem.

Wydaje mi się że trochę mało pamięci masz wsadzone w kompie(przydałoby się rozszerzyć ją do 2 GB przynajmniej, przy takiej konfiguracji kompa).

Zasilacz to Feel 400W , CPU 39*/102* a MB 34*/93* napiecie to chyba 1.3

Hmm… no to powiem Ci że gorzej wybrać zasilacza nie mogłeś. Modecomy sa tanie ale wraz z tym słaba jakość. Polecałbym chieftec 400 lub nawet 350. Zaktualizuj bios. Przetestuj pamięci memtestem być może są uszkodzone.

Mdecom Feel to badziew w przeciwieństwie do Modecoma MC ale jak nic problemem jest albo przegrzewanie się czegoś albo zasiłka wątpię aby były to ramy chyba że podkręcałes, albo zasilacz je kopnął.

NVIDIA GeForce 9500GT - 50 W

C2D E7200 - 64 W

Dysk Samsung 320GB ~ 7W

ASUS P5KPL-AM ~ 25W

Ramy ~ 3W (max)

Do tego pewnie z 1 napęd optyczny is stacja dyskietek 12 W

Wiec teoretycznie nie wliczając klawiatury itd. wystarczy ci spokojnie 300W zasilacz ale ja bym polecił kupić 400W FORTRON’a z aktywnym FPC za około 110 zł + dostawa (na allegro jeszcze taniej:P)-pzdr.

vincenty , daj screena najlepiej z zakładki ‘Czujnik’ z Everesta.

Ile czasu masz ten zasilacz?Jak dla mnie to do wymiany(np. ModeCom MC 350-400W).

Nowy komputer mam od 2 tygodni, a wiec wszystko powinno grac cacy ale jednak nie. Godzine temu zostawilem MemTest wlaczony , przez ten czas wskoczylo mi 0,1% moze jednak mam cos nie tak z pamiecia. Widze ze jest miło oceniany moj zasilacz ( heh) w takim razie w przyszłym tygodniu kupie nowy a w tym momencie co jeszcze dalo by sie zrobic?

■■■■■■■ to mnie zaczyna wkurzac teraz to nawet wolniej mi komp idzie jak na starym.

Screen czujnika :

http://img221.imageshack.us/my.php?image=czujnikwt4.jpg

hehe widocznie patrzysz nie na te % które powinienes… jesli pod nazwa PASS jest “1” to czyli zaliczyl testy i ramy sa sprawne.

Podaj jeszcze odczyty z BIOSu bo w Evereście +5V za ciekawie u Ciebie nie wygląda (Max. wynosi: 5,25 V).

Ciekawe jest ze kiedy wlaczam jaka kolwiek gre z poczatku wszystko wydaje sie sprawne dopiero po 10min gry rozmazuje mi sie cala gra wszystko robi sie nie wyrazne … czy to jest spowodowane zbyt mala iloscia Ram czy cos mam nie tak ze sprzetem …

Możliwe że sprzęt(najprawdopodobniej graficzna) się przegrzewa.Choć to pewne nie jest.Podaj napięcia z BIOSu.

Zasilacz do najciekawszych nie należy…

Tutaj przyklad gry, taki widok mam po 10min gry w jaka kolwiek gre :

http://img87.imageshack.us/my.php?image=screengl7.jpg

napiecie to chyba mam 1.3

czytam posty i zauwarzylem ze, gosciu ma podobny problem co ja :

viewtopic.php?f=2&t=270054

moze urzyje River Tunera?

Wymień zasilacz.(przynajmniej taka moja rada - ku przestrodze).

Wygląda jakby karta była albo podkręcona za bardzo albo się przegrzewała.

Próbowałeś reinstalu sterów do grafy?

Tak probowalem, zasilacz napewno wymienie.

vincenty , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zawiesina to układ niejednorodny w postaci cząstek jednego ciała rozproszonych w drugim ciele, np. cząstek ciała stałego w gazie lub cząstek cieczy w cieczy. Jeżeli cząstki te są dostatecznie małe, mowa jest o układzie koloidalnym.

Źródło: Wikipedia

Chyba nie z taką zawiesiną masz problem?

Siema,mialem taki sam problem i okazalo sie ze winna jest wadliwa kosc ramu.Jezeli msz 2 kosci ramu to sprobuj wyjac jedna i zobacz czy gry dalej sie wieszaja. Ja puszczalem memtyest86 i wszystko bylo ok pass i 0 errorow ale po 1000 roznych rzeczy w koncu spobowalem wyjac jedna kosc i zobaczyc czy to pomoglo i POMOGLO! Gireki juz sie nie zawieszaja i czekam aktualnie na 2GB w 1 kosci.