Problem z zawieszającym się kompem

Witam. Mam spory problem z zawieszającym się kompem. Jak komp jest wyłączony powyżej 30 min. To po późniejszym włączeniu nie załącza się windows albo komp się zawiesza po uruchomieniu windowsa. Niekiedy komp podziała po włączeniu z godzinkę i dopiero się zawiesi.

Do tej pory zrobiłem:

  • użyłem trzech różnych programów antywirusowych;

  • sformatowałem partycję c: na której znajduje się windows

ale niestety nie przyniosło to żadnych efektów.

PROSZĘ O POMOC! !!

Czy możliwa jest usterka dysku twardego? (przy instalacji windowsa ani razu komp się nie zawiesił a robiłem już 3 razy instalację)

jedynie co mi przychodzi do głowy to albo zasilacz nie wyrabia albo CPU sie przegrzewa. Zobacz jakie masz temperatury programem SpeedFan

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=276

Czy tak się dzieje od samego początku? Odkąd masz komputer?

Ile ma lat ten sprzęt?

Podaj konfigurację…

Jeśli nie od początku - spróbuj sobie przypomnieć po jakim wydarzeniu komp zaczął się tak zachowywać…

Sprawdz RAM i temperature sprzetu czyli temp. procka, dysku twardego itp. do tego zrób defragmentacje i scandiska

Nie zaszkodzi jak wkleisz loga :arrow: HijackThis 1.99.1

Odpalasz program i klikasz Do a system scan and save a logfile następnie automatycznie wyskoczy dokument tekstowy którego całą zawartośći wklejasz na forum.

Update:

Temperature sprzetu sprawdzisz bardzo dobrym (po polskim) programem EVEREST Home Edition

a nie polecialy ci pamieci? sprobuj je na poczatek docisnac, jak to nic nie pomoze pozycz od kogos jakas pamiec i sprawdz… moze to byc tez problem dysku!? mogly zrobic sie Badsektory czy jak to sie tam pisze(ponoc pojawiaja sie one jak rusza sie odpalonym kompem-ruszales?)… zrob gruntownego scandisca i takie tam… sprawdz jescze temp. moze masz w bios eustawiona z aniski poziom w wylaczaniu sie kompa, albo ci sie przerzewa… nic innego nie przychodzi mi do glowy

chyba zaczynam łąpać. To najprawdopodobniej stało mi się po wymianie wiatraka w zasilaczu. Taki miny szpec mi go zakładał.

Słuchajcie może to i głupie pytanie ale je zadam: czy ten wiatrak powiniem dmuchać powietrze do środka, czy na zewnątrz kompa?

Ale też coś mi nie pasuje bo komp im dłużej chodzi tym lepiej. Najgorzej jest jak się go włącza po parunastu godzinach od odpoczynku.

PROSZĘ O KOLEJNE TROPY

Powinien dmuchac na zewnątrz kompa :!:

Tak właśnie dmucha. Właśnie ściągnąłem program do badanitemperatury. Zaraz wypiszę temperatury na forum

Złączono Posta : 04.08.2005 (Czw) 1:07

(strzałka w dół) temp1: 32C

(V) temp2: 47C

(ogień) HD0: 54C

(V) temp1: 47C

Win9x:NO 64Bit:NO GiveIO:YES SpeedFan:YES

I/O properly initialized

Linked ISA BUS at $0290

Linked VIA VT8233A SMBUS at $0500

Found nVidia GeForce2 MX / MX 400

Linked nVidiaI2C0 SMBUS at $3D403E3F

Linked nVidiaI2C1 SMBUS at $3D403637

Scanning ISA BUS at $0290…

Winbond W83697HF (ID=$60) found on ISA at $290

SuperIO Chip=Winbond W83697HF

Scanning VIA SMBus at $0500…

Scanning I2CNVidia SMBus at $3D403E3F…

Scanning I2CNVidia SMBus at $3D403637…

SMART Enabled for drive 0

Found ST360015A (60,0GB)

Found ACPI temperature (46,5C)

End of detection

CO O TYM SĄDZICIE? BO MI SIĘ WYDAJĘ ŻE TA TEMPERATURA TWARDZIELA JEST NIE TAKA JAK POWINNA BYĆ. ALE JAK JĄ MOŻNA ZMIENIĆ SKORO TWARDZIELA MAM NA SWOIM MIEJSCU W KOMPIE I ZAWSZE MAM OTWARTĄ JEDNĄ STRONĘ OBUDOWY.

PROSZĘ POMÓŻCIE MI

Temperaturki w normie

Złączono Posta : 04.08.2005 (Czw) 1:10

moze troszke dysku temp jest podwyzszona

To jaka Twoim zdaniem może być przyczyna. Teraz jak komp chodzi od kilku godzin to jest wszystko OK, ale jak teraz bym go wyłączył a rano próbował włączyć to pierwsze by się zresetował na początku wgrywania windowsa, póżniej parę razy z kolei zawiesił podczas wgrywania windowsa a następnie by się uruchamiał normalnie i za jakiś czas zawiesił. Dopiero po kilku godzinach pracy jest wszystko OK.

Jaka może być tego przyczyna??

Zaznaczam, że zaczęło mi się to dziać po wymianie zacierającego się już wiatraka w zasilaczu na nowy wiatrak.

a moze jest jakas wada dysku ?

Być może podczas ponownego podpinania urządzeń coś zostało źle podpięte, lub podczas grzebania w kompie, któreś urządzenie zostało naruszone.

Proponuję wszystko rozłączyć i ponownie podłączyć, tzn. powyjmować RAM, karty rozszerzeń etc.

Ewentulanie włożyć nowy zasilacz, gdyby po ponownym podłączeniu problem się powtarzał.

:okulary:

A kiedy czyściłeś kompa? Czasami wystarczy tylko dobrze go wypucować i wszystko jest OK. Bywa, że karta graficzna jest zawalona kurzem i komp się wtedy wiesza lub restartuje z powodu przegrzania urządzenia. Czy po uruchomieniu kompa i załadowaniu Windowsa (XP) wyskakuje komunikat o poważnym błędzie urządzenia?

niestety nie

sprawdź na innym zasilaczu kompa