Problem z zawieszającym się komputerem

Witam

Mam poważny problem z komputerem stacjonarnym.

Od pewnego czasu często się zawiesza (nawet ctrl alt del nie pomaga a i nawet myszka sie nie rusza). A już zawsze ma zwis kiedy chiałem otworzyć różne programy: google earth, allplayer, bestplayer (te na 100 %) Ostatnio nawet wyskoczył jakiś błąd z rejestrem (znikły ikony w start najczęśniej wybierane programy) ale działał tak jak dalej. Dzisiaj otworzyłem go ponownie i nie można było już uruchomić komputera. Nie chciał się ładować nawet tryb awaryjny, więc dałem instalację od nowa winowsa (oryginał XP SP2 home). Za każdym razem po formacie mam to samo. konfiguracja komputera to:

płyta: gigabyte ga-m61sme-s2

procek dualcore amd athlon 64 x2, 2200 mhz (11x200) 4200+

karta grafiki nvidia nforce 6100-405

dysk samsung hd161hj (160 gb, 7200 rpm sata-II)

pamięć: 2 x kingston 1 gb 533 ddr2 sdram

zasliacz tracer 4live/400

Bardzo proszę o pomoc…

zasilacz najprawdopodobniej nie trzyma napięć… wymiana.

przy moim starszym komputerze tak miałem, bo miałem wadliwą kość ram. Sprawdź ram może pomoże :slight_smile:

uszkodzony ram nie freezuje komputera tylko powoduje jego restart (z niebieskim ekranem).

no dobra ale dlaczego to sie zaczelo dziac jakis czas temu a nie od poczatku funkcjonowania komputera ? zasilacz mam na oku Fortron FSP350-60HLN. dobry gad ? :slight_smile:

tym się charakteryzują zasilacze niskiej jakości, psują się po czasie :]

Zasilacz wymieniony na lepszy ale nadal bez zmian. Tzn wiesza się np przy uruchamianiu allplayera… Jakieś pomysły?

Proszę poprawić temat na konkretny, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza

tylko ?? może kwestia codecków ?? pojawia się jakiś bsod (niebieski ekran) ??

no właśnie problem, że nie tylko. Np google earth też nie zawiesza kompa. I to po ułamku sekundy jak się klinie na uruchomienie. Dzisiaj jak robiłem defragmentowanie dysku i przez przypadek klinęło mi się gdzie nie trzeba to też komp się zawiesił. Jak robiłem ponownie to skończył degragmentować. Kodeki i sterowniki mam najnowsze jakie tylko się da. Niebieskich ekranów nie ma. Po prostu komputer staje w miejsu. Nawet kursorem nie można ruszać. Jedynie reset pomaga.

Podaj temperatury podzespołów, daj screen z hd tune zakładka health.

sprawdź temp. procesora, możliwe że jego jakiś rejestr jest uszkodzony…ja bym jeszcze się pobawił bootującym się linuxem

hd tune:

http://img518.imageshack.us/img518/58/dsai.jpg

a jak te temp procesora sprawdzic ?

Everest lub HWMonitor

no to temperaturki tutaj:

http://img17.imageshack.us/img17/3237/64070985.jpg

Dodane 08.05.2009 (Pt) 9:47

no i co teraz mam robić ? pomóżcie…

Mam to samo. Dziwne, że programy, które zawieszają kompa się zgadzają z tymi u mnie. Musi być jakaś przyczyna.