Problem z zawieszającym się komputerem

Mój komputer nieustannie zawiesza się i jedynym wyjściem jest reset. Ulega zawieszeniu niezależnie od zużycia procesora, pamięci czy karty graficznej. Winny nie jest system bo instalowałem 3 różne wersje Windowsa (XP, 7 32bit i 64bit). Problem zapoczątkowało zacinanie się do tego stopnia że uruchomienie menadżera zadań zajmowało dobre 2min. i najczęściej winnym procesem był firefox a instalacja jakiegokolwiek programu zawsze kończyła się fiaskiem. Pierwsza myśl - format i system od nowa. Wszystkie próby instalacji Windowsa 7 stawały w połowie bądź na początku. Jedynie XP udało mi się zainstalować ale był bardzo okrojony - brakowało wiele programów, usług i nawet wygląd dolnego paska był dostępny tylko ten klasyczny jak w Windowsie 98. Kupiłem nowy dysk i już pierwsza instalacja systemu powiodła się ale moja radość nie trwała długo gdyż teraz zamiera i tylko reset mu pomaga. Czasem nawet z 2 godziny pochodzi i reset po czym maksymalnie z 20 min potrzyma. Temperatury w normie, sprawdzałem nawet ręką po niektórych zawieszeniach. Napięcia w normie ale sprawdzane tylko programami. Sprzęt również sprawdzany programami a płyta główna wizualnie.

Windows 7 64-bit

Procesor: AMD Phenom II X4 945

Płyta główna: ASRock N68C-S UCC

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4800

Pamięć: Kingston 4gb 1600MHz DDR3 KVR16N11/4

Zasilacz: Chieftec GPS-500AB A (500W)

Wszystko poza zasilaczem i grafiką było kupione w przeciągu 2 lat (poprzednia płyta uległa awarii a procesor i pamięć prawie roku temu kupiłem w ramach poprawy parametrów komputera).

Wie ktoś w czym problem, który sprzęt może powodować awarie? Czy mam wymieniać na ślepo wszystko po kolei aż będzie poprawnie działał?

Reset biosu dowolny sposób (najlepiej baterią) zostaw na ustawieniach domyślnych i zapisz Save.

Zrób test pamięci - memtest86.

Zrób test dysku.

Może być wszystko,najczęstsze problemy to: podkręcanie, temperatury, pamięć i zasilacz,sprawdź kondensatory elektrolityczne, płyta, inne.

Obowiązuje metoda prób i błędów, np : wymieniasz zasilacz i testujesz, wymieniasz kartę grafiki i testujesz itd.