Problem z zawieszającym się laptopem Asus

Problem tkwi głównie w odtwarzaniu gier. Do grafiki oraz dźwięku nic nie mam, jednak gra nie chodzi płynnie. Długo się ładuje, zacina podczas grania. Ostatnio po błędzie wylądowałam w biosie. Na początku było jeszcze gorzej. Laptop na nic nie reagował, trzeba było go całkowicie wyłączyć. Po sprawdzeniu sterowników i aktualizacji radzi sobie lepiej, jednak ciągle zacina. Laptop typowo multimedialny, możliwość grania w GTA V, więc trochę dziwne, że tak tnie.

Dane:
Operating System: Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 14393) (14393.rs1_release_inmarket.161014-1755)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: ASUSTeK COMPUTER INC.
System Model: X541UJ
BIOS: X541UJ.302
Processor: Intel® Core™ i3-6006U CPU @ 2.00GHz (4 CPUs), ~2.0GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 3978MB RAM
Page File: 2940MB used, 4765MB available
DirectX Version: DirectX 12

Renderowanie:
Card name: NVIDIA GeForce 920M
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 920M
Display Memory: 4009 MB
Dedicated Memory: 2020 MB
Shared Memory: 1988 MB

Sprawdź użycie podzespołów podczas grania. Praktycznie na pewno brakuje pamięci RAM. Możesz wykorzystać do tego np msi afterburner. Sprzęt o tych parametrach nie ma wiele wspólnego z modelem multimedialnym do gier. W GTA możesz pograć, ale tylko na niskich, góra średnich detalach w rozdzielczości HD, potem zaczną się problemy z płynnością.

1 polubienie

Laptop, tego typu służy do pracy biurowej, na papierze tak wyglądają podzespoły fajna nazwa, 2 gb co z tego jeśli słaby wentylator, słabe napięcie + nie ma mocy, tak jak mój laptop ma 2 gb karty graf radeona, 12 gb ram procek i5-6200u co z tego jak mocy nie ma?, Zapłaciłem 2500 zł…

1 polubienie

Gram na średnich. Czy niskie czy średnie, płynność nadal bez zmian. Podczas grania zauważyłam, że laptop tnie szczególnie na wczytywaniu nowych lokalizacji w grze, zaś temperatura waha się między 30-40 stopni, czasem nieco więcej. Chyba będę musiała zainwestować w podkładkę chłodzącą, lecz nie wiem czy coś ona daje. Dzięki za program msi afterburner, przyda się.

Też ok. 2000 zł wydałam na laptopa, jednak wolałabym pc, ale nie mogłam sobie na niego teraz pozwolić, zaś gamingowe laptopy są dość drogie. Kupiłam średniej jakości mając nadzieję, że mało wymagające gry będą działać, a tu tnie.

Nie ma “gamingowych” laptopów! To propaganda dla klientów. “Gamingowe” to są stacjonarki, reszta to wciskanie kitu.

Wąskie gardło tego laptopa to ilość pamięci RAM. Zawsze warto od razu brać docelową ilość. Przy 8GB RAM miałby szanse działać lepiej.
Jeśli nie masz klapki serwisowej to modernizacja pamięci wiąże się z rozbiórką połowy sprzętu https://youtu.be/KHAH42VKEHk