Problem z zawieszaniem się PC po OC, Parity error

Otóż mój PC jest po OC. Przez większość czasu było OK, sprawdzałem go różnymi programami typu OCCT i Intel Burn Test , nie było niestabilności. problemy zaczęły się jakiś miesiąc temu, do tej pory je ignorowałem, ale mówię dość. Przed chwilą natchnął mnie do napisania tego tematu w/w parity error, wyglądało to tak: przeglądam strony internetowe i nagle czarny ekran z migającym szybko białym napisem parity error, po kilku sekundach napis znika, zostaje tylko czarny ekran i muszę robić ręczny reset. Innym razem oglądam film i myszka zastyga, dźwięk robi się samopowtarzalny, nieprzyjemny - zawiecha (bez błędu). Innym razem miałem blue scrren, nie jestem pewien czy komunikat był dikładnie taki jak na zdjęciu, ale raczej tak, chociaż ten błąd ostatnio rzadziej wyskakuje:

20090530213015.jpg

Przed błędami PC był stabilny, potem zaczęły się te akcje, dlaczego tak jest? Mam jeszcze pyt. Czy możliwe jest, że przez to, w jakiś sposób, bateryjka na MOBO jest znów do wyrzucenia? (nie wiem, skoki napięcia itp.) Kupiłem nową, bo wrócił od kilku tyg. problem z zegarem systemowym, przestawia się.

Mam już ponadprzeciętną wiedzę z OC, tak mi się wydaje przynajmniej :slight_smile: i ten błąd podobno dotyczy pamięci RAM, wszystko z napięciem jest ok, zmieniałem je lekko i nadal było to samo. Potem dam jeszcze screeny z ustawień BIOS-u.

Cześć

Po przywróceniu domyślnych ustawień (przed OC) wszystko działa poprawnie?

Podaj jakie masz podzespoły w komputerze w tym jaki zasilacz posiadasz.

Sprawdź równiez pliki minidump:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

LCD 24’’ BenQ G2420HDBL

MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB DDR5/256b D/mH PCI-E OC

DVD Samsung SH-S223C SATA Bulk + N

Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB

Seagate Barracuda ST3250820AS

DDR3 Corsair 4GB PC1600 2x2GB CL9 XMS3

XFX Core 750W

ATX Midi SilentiumPC Gladius 800W Pure Black

Asus Xonar D1

Windows 7 Home Premium x64 SP1

Intel Core i5 2500K 3.30GHz LGA1155 BOX

Nigdy na dłużej nie testowałem / używałem PC po ustawieniu MOBO na default, więc ciężko mi powiedzieć, zresztą, przed OC było ok więc :slight_smile: Jednak wolałbym podkręcony :slight_smile: W programiku BlueScreenView nic się nie wyświetla…

Beztytuuj_xsprqqe.jpg

Beztytuu2_xspxppr.jpg

Beztytuu3_xspxppx.jpg

Beztytuu4_xspxppe.jpg

Beztytuu5_xspxpps.jpg

Beztytuu6_xspxppa.jpg

Cześć

Sprawdź:

http://support.microsoft.com/?id=315223

No czyli mam wymienić uszkodzony RAM? PC jest stosunkowo nowy, ma 1,5 roku…nigdy nie miałem kłopotów. Te porady co podałeś są ogólnikowe i typowe dla Microsoftowej pomocy. Może spróbujemy czegoś innego? Nie wiem czy to istotne: nie zawsze udaje mi się wprowadzić PC w stan uśpienia…często jest tak, że wybieram stan uśpienia, monitor gaśnie, mam takie pyknięcie (wyłączanie karty dźwiękowej), myszka razora gaśnie, tj. nie pulsuje już to logo, czekam i nic, PC dalej na chodzie…wczoraj nacisnąłem przycisk myszy podczas takiego momentu i pojawił się blue screen Machine_check_exception stop 0x00000009c. Co ciekawe, chciałem tym programem co podałeś podejrzeć blue screena, ale jak poprzednio nic nie widać.

Cześć

Tak na początek:

  • [*:1rrgoxnp]Przetestuj pamięci np. programem Memtest (każdą kość osobno). Bądź sprawdź je na innym komputerze.

Dyski mam 2, oba sprawne, testowałem. Memtest nie wykazał błędów.

Dodane 22.01.2013 (Wt) 11:08

Przywróciłem w MOBO ustawienia default i nie miałem przez ten czas ani jednego błędu ani zawieszenia się systemu. Problem można powiedzieć rozwiązany.