Problem z zbudowaniem CV_Jedna strona?

Cześć,

Mam do was jedno pytanie. Robię nowy projekt swojego CV w Corelu i mam mały problem co do jego formy.

Aby CV zamiesiło mi się jednej stronie muszę tekst tak wyskalować (np, z edukacja),  tak że jego rozmiar jest 4pkt o_0

Po zapisaniu do PDF niby wszystko dobrze wygląda, ale nie wiem jak to będzie przy wydruku…Niestety, nie mam jak tego sprawdzić u siebie w domu ze względu na brak tuszów.

 

Wg. was potencjalni pracodawcy drukują CV kandydatów czy przeglądają je na komputerze?

 

Niby CV powinno mieć jedną stronę… ale jak powiększę tekst do 10-11pkt nie ma bata… nie mieści się on na stronie. Czy dodanie drugiej strony (niby po wydruku dwustronnym nadal będzie to jedna strona kartki A4 :smiley: ) takie cv dla osoby przeglądającej będzie w porządku?

Czcionki 4pkt bez porządnego ppi lub druku laserowego nie przeczytasz w ogóle. Pomijając fakt że do przeczytania tego trzeba mieć bardzo dobry wzrok :stuck_out_tongue_winking_eye:

Czyli zostaje 10-11pkt i dodanie drugiej strony?

Wykreśl z CV to co zbędne lub inaczej je rozplanuj. Myślisz że ktoś wysili się na czytanie czegokolwiek ? Czcionka minimum 10 lub śmietnik :stuck_out_tongue_winking_eye: Jeśli brakuje ci miejsca to zmniejsz marginesy. Ale nie pchaj ile wlezie w tą jedną stronę A4 bo nikt ci tego nie będzie czytał :wink:

4 pt to tekst na ściągę do szkoły :slight_smile:

 

nie przejmuj się objętością - dwie strony również dobre w przypadku np. bogatego doświadczenia, z drugiej strony można wymyśleć kreatywne CV i zmieścić wszystko na jednej stronie np tak.http://files.tinypic.pl/i/00699/xnc3bkuepec5.jpg

dzięki.

Powiem tak… miałem kreatywne CV i nie spełniają one swojej roli w przypadku przeciętnych ofert… Teraz uprościłem swoje CV jest tylko biel i czerń + ikonki i teraz zacząłem dostawać oferty pracy,

Wydaje mi się, że większość tych kreatywnych CV jest drukowana przez pracodawce na laserze i po wydruku cała kartka jest szara i praktycznie nie czytelna… Dlatego nikt się do mnie nie odzywał :D. Czerń i biel jako podstawowe kolory są jednak najbezpieczniejsza opcją,  

Kreatywne nie zawsze równa się kolorowe :slight_smile: