Problem z zegarem Windows 7

Witam,

Od niedawna pojawił się u mnie problem ze spóźnianiem czasu przez systemowy zegar. Już po kilku minutach od włączenia komputera spóźnienie jest dość duże. Myślałem że to wina baterii biosu, jednak wymiana nic nie dała.

Czy ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Oczywiście strefa czasowa UTC+01:00) Sarajewo, Skopie, Warszawa, Zagrzeb

Masz tak ustawione jak na screenie?

http://imgur.com/Pa5bfG9

Tak, strefa czasowa i synchronizacja są ustawione i działają dobrze. Gdy synchronizuję ręcznie ustawia mi właściwą godzinę, ale po jakimś czasie zegar znów spowalnia. Po włączeniu podglądu z sekundami, wydaje się tak jakby jedna sekunda trwała zbyt długo.

Przejmujesz się jedną sekundą.

Wejdź na stronę http://time.is/ i odświeżaj stronę co 5 minut. Tam piszę dokładnie z jedną liczbą po przecinku ile twój zegar się spóźnia.

Masz najnowszy BIOS i aktualne sterowniki chipsetu?

Chyba się nie zrozumieliśmy, zegar nie spóźnia się o sekundę, tylko każda sekunda trwa dłużej niż powinna. W efekcie po 10 minutach mam na zegarze systemowym spóźnienie 5 minut, więc chodzi 2 razy wolniej niż powinien.

BIOS mam najnowszy, spróbuję jeszcze zaktualizować sterownik chipsetu.

EDIT.

Niestety aktualizacja sterownika nic nie dała.

Widzę, że i u mnie na laptopie i pc, czas nie jest dokładny, jak w szwajcarskim zegarku. Prawie dwa lata po reinstalu, a laptop dwa i pół roku, nie były sprawdzane. Skorygowałem i sprawdziłem.

Wracając do menadżera urządzeń, urządzenia systemowe, to czasomierz systemowy we właściwościach, mam brak tego sterownika. Zegar systemowy CMOS ma poprawnie działający sterownik. Sprawdź, jak masz we właściwościach ze sterownikami. Być może zakładając baterię CMOS, trzeba było przeczyścić styki, te blaszki, przed włożeniem baterii.

Odinstalowałem w trybie awaryjnym z menedżera urządzeń: Czasomierz systemowy i Zegar systemowy CMOS/czasu rzeczywistego. Po ponownym uruchomieniu zainstalowało mi te sterowniki, jednak poprawy brak.

Styki były czyste, więc ich nie czyściłem, docisk baterii też jest dobry, gdyby to było problemem to nie zapamiętywało by mi ustawień biosu.