Problem z zewnętrzną kartą dźwiękową - Trzeszczący dźwięk

Witam!

Mam następujący problem z karta dźwiękową C-media CM6206 otóż coś trzeszczy po kilkunastu minutach słuchania,

wiecie może co może być tego przyczyną ?

P.S

Mam pod nią podłączone głośniki Creative A500

Mimo tego że jestem nowy wydaje mi się że wiem, miałem podobny problem, po aktualizacji sterowników było OK proszę tu link do sterów http://www.drivers-download.com/en/down … 61&did=143

nic nie pomogło, dodam jeszcze ze kiedy przełączę wejście S/PDIF to wszystko wraza do normy

Hej,

Co rozumiesz pod pojęciem “przełączę”?? Przecież S/PIDF to złącze cyfrowe, więc jeśli nie transferujesz dźwięku do zewnętrznych urządzeń audio - na przykład do zestawu kina domowego - a używasz analogowych kolumn, więc złącze to powinno być wyłączone.

Pozdrawiam,

Dimatheus

to jest tak jak zaczyna trzeszczeć to właczam i wyłaczam to wejście i jest git do puki nie zacznie znowu trzeszczeć

Hej,

:arrow: Do jakich wejść masz podłączone głośniki??

:arrow: Ile i jakich wyjść posiada wspomniana przez Ciebie karta??

Czy problem występuje we wszystkich programach - przy oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki, czy tylko w konkretnych przypadkach??

Pozdrawiam,

Dimatheus

1.Jest to karta 7.1 posiada następujace wyjscia

-line-in

-hp-out

-f-out

-ss-out

-bs-out

-c/b-out

-dwa wejścia mikrofonowe

-i jeśli sie nie mylę to S/PDIF in i out

2.Głosniki mam podłaczone do f-out,ss-out, c/b-out

3.Tak problem występuje we wszystkich czynnosciach które maja związek z dźwiekiem

Hej,

:arrow: Czy zawsze jest tak, że po włączeniu jakiegokolwiek odtwarzacza dźwięku, problem pojawia się po kilku minutach?? Mniej więcej po ilu??

:arrow: Czy jeśli włączysz komputer i pochodzi on na przykład godzinę bez włączania dźwięku, to po uruchomieniu dźwięku problem pojawi się po mniej więcej takim samym okresie??

:arrow: Czy problem pojawił się już na początku użytkowania karty??

Rozumiem, że dla S/PIDF’a karta posiada osobne wyprowadzenia sygnału, więc na karcie nie ma podwójnych gniazd, czyli takich, które w danej konfiguracji przekazują na przykład sygnał analogowy, a po zmianie cyfrowy??

To jest karta podłączana przez interfejs USB??

Pozdrawiam,

Dimatheus

1.Tak przy kazdym odtwarzaczy, ok po 20-40 min ale to róznie.

2.Nie jeśli komputer stoi bez odtwarzania dźwięku to problemu nie ma.

3.Tak od początku.

Tak jak juz wczesniej napisałem karta posiada osobne wejście i wyjście S/PIDF.

Tak karta jest podłączona przez usb.

Hej,

:arrow: Próbowałeś kartę podłączyć do innego portu USB??

:arrow: Jaką posiadasz płytę główną?? Czy jest wyposażona w interfejs USB w wersji 2.0 czy 1.1??

:arrow: Jakiej domyślnej konfiguracji głośników używasz - 2.0, 4.0 czy 5.1??

:arrow: Czy do sąsiedniego portu USB jest podłączone jakieś urządzenie?? Jakie??

:arrow: Próbowałeś uruchomić kartę na innym komputerze?? Czy też pojawiał się wspomniany problem??

Pozdrawiam,

Dimatheus

pablomasters , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

1.Próbowałem, tak samo.

2.Posiadam Elitegroup P4M890T-M, posiada ona usb 2.0

3.Głośniki mam ustawione na 5.1

4.Tak jest obok podłączona myszka.

5.Nie próbowałem.

A czy jeśli są podłaczone słuchawki razem z głośnikami do tej karty to czy ma to jakieś znaczenie.

Hej,

Przełącz na jakiś czas na stereo. Jest poprawa??

Spróbuj myszkę przepiąć do innego portu. Coś się zmienia??

Przydałoby się spróbować, by wyeliminować, że to po prostu wada karty.

Nie, to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Noc nie pomogło

Hej,

A próbowałeś kartę przepiąć do innego komputera?? Czy na nim też występują wspomniane problemy?? Być może karta jest uszkodzona…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli będę miał możliwość sprawdzenia to to zrobie, narazie musze się męczyć.

Dzieki wszystkim za pomoc.

Hej,

Sprawdź i daj znać - dzięki temu będziemy mogli jakoś się odnieść do tego czy karta jest sprawna, czy niestety uszkodzona.

Pozdrawiam,

Dimatheus