Problem z zewnetrzym dyskiem WD 320GB

(Mariusz Milczarek) #1

Witam mam znowu problem z Windowsem 7 bulid 7100

Opis :

Po podłączeniu zęwnetrzego dysku WD 320GB system go rozpoznaje jako nieznane urządzenie.

Co zrobić żeby system rozpoznawał go jako dysk?

Zgóry dziekuje za pomoc.:slight_smile:

(Bik128) #2

Podłącz do różnych gniazd USB przy czym przy każdej zmianie portu musisz poczekać aż w systray'u (obok zegarka te ikonki) zniknie ikona młotka i klucza - instalowanie urządzenia. Jeśli przy każdym z możliwych portów sytuacja się powtórzy i nie uda się go zainstalować to należy udać się do menedżera urządzeń i tam usunąć ręcznie "nieznane urządzenie" w gałęzi "Universal Serial Bus"[uSB]. No i próbować znów całą procedurę.

(Mariusz Milczarek) #3

Dziwna sprawa probuje cały czas i pojawia się informacja o tym iż nie udało się zainstalować urządzenia. Gdy podłanczam bez HUBy to system nie wykrywa go. Dysk napewo działa bo sprawdzałem na innych komputerach. Nie wiem jak z tym sobie poradzić, pomocy!

(Bik128) #4

Na pewno nie podłączaj przez HUB tym bardziej dysku zewnętrznego. Takie urządzenia które defacto potrzebują więcej mocy (zasilania) należy podłączać bezpośrednio pod port usb.

(Mariusz Milczarek) #5

Tylko jak podłączam bezpośrednio pod port USB to system nie widzi dysku tak jak bym nic nie podłączył.