Problem z zintegrowaną kartą dźwiekową wykrywa - nie działa

Witam, kupiłem od kolegi tanio komputer stacjonarny z acera, popatrzyłem w środek stacjonarki i nie ma karty dźwiękowej ani karty graficznej natomiast karta graficzna działa bo jest zintegrowana z kartą dźwiękowa raczej też, przejdę do konkretów.

Po zainstalowaniu nowego systemu windows xp pobrałem programy takie jak slimdrivers, DriveTheLife, Drive Easy i Drivermax zainstalowałem przez nich takie sterowniki jak karta graficzna, lan wszystko działa perfekt natomiast z kartą dźwiękową jest już problem gdyż w menedżerze urządzeń jest pokazane że jest zainstalowana karta dźwiękowa realtek natomiast jak wchodzę w panel sterowania w dźwięki i urządzenia audio piszę że brak urządzeń audio. Jednakże przed napisaniem tego tematu na tym forum jeszcze sprawdziłem w ustawieniach biosu czy karta dźwiękowa jest włączona no niby tam jest opcja i jest AC97 modem lub audio lub to i to i jeszcze coś było innego lecz nazwy nie pamiętam. Próbowałem na każdej opcji od AC97 do 3 innych do nich instalować odpowiednie sterowników z programów szukających sterowników no i niestety bez powodzeń sterownik jest zainstalowany natomiast nie pokazuję żeby dźwiek chodził, proszę o pomoc nie wiem może jakiś program który znajduję tylko kartę dźwiekową proszę o pomoc bo tak bez dźwięku lipnie a kolega sugeruje mi że jemu działało wszystko i też dźwięk miał.

Nie używaj żadnych programów do znajdywania sterowników, zamiast tego sprawdź jaką masz płytę główną i ew. wpięte w nią inne podzespoły. Sterowniki pobierz ręcznie bezpośrednio ze strony producenta sprzętu.

Te automagiczne programy mogą jedynie narobić bałaganu w systemie.

Z bałaganem sobie poradzę no problem. Tylko jak mam sprawdzić jaką mam płytę główną skoro mi piszę tylko firmę acer, wpiętych pod zespołów nie sprawdzę bo niby jak mam sprawdzić jakie mam pod zespoły skoro to jest wszystko zintegrowane.

Na obudowie komputera lub w dokumentach od urządzenia powinieneś znaleźć jego dokładny model. Z taką informacją wystarczy udać się na stronę producenta urządzenia i pobrać odpowiednie sterowniki.

Nazwę,typ płytygłównej odczytasz programem AIDA

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA32-Enterprise-System-Information,Program,Windows,11510.html

Zainstalowałem sterownik karty dźwiękowej i działa dźwięk, sterownik jest już bardzo stary ale jak na starą kartę dźwiękową ładnie brzmi.