Problem z zintegrowana karta sieciowa w lapku


(EQX) #1

Witam

Od dłuższego czasu mecze się z instalacja sterowników do zintegrowanej karty sieciowej Realtek 8168/8111 GbE & FE Ethernet PCI-E NIC. Sterowniki wydaje mi sie ze instaluje odpowiedniesciagniete z oficjalnej strony. Przebieg instalacji tez jest prawidłowy kartę rozpoznaje tylko ze na końcu wyskakuje mi komunikat "Please shutdown and plug realtek pcie card to complete the instalation" a także znika mi calkowicie z menedzera urządzeń karta sieciowa (przynajmniej wczesniej bylla wyswietlana jako kontroler ethernet z wykrzyknikiem). Laptop to Asus F5Z z Win XP Pro SP3. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam


(bishop85) #2

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/nb/Dri ... 081017.zip


(EQX) #3

instalowałem ten sterownik nic nie pomaga cały czas ten sam objaw.


(bishop85) #4

Sprobuj zaktualizowac sterownik z menedzera urzadzen. Wtedy powinny Ci sie wyswietlic dostepne stery do tego urzadzenia, a tam poszukaj sterownika z dopiskiem (mobility) czy cos takiego... Dokladnie juz niepamietam.


(EQX) #5

nie mam tam dostępnych sterowników od firmy realtek mam ustawic byle co z dopiskiem mobility?


(bishop85) #6

Nie nie ustawiaj byle czego z dopiskiem mobility. Sprobuj jeszcze raz zaktulizowac ten sterownik tylko wtedy wybierz zainstaluj z listy lub okreslonej lokalizacji a nastepnie wybierz nie wyszukuj, sam wybiore sterownik do zainstalowania. Wtedy powinny sie wyswietlic sterowniki. Jezeli sie nie pojawia to zainstaluj pierw te sterowniki ktore ci podalem w linku i powtorz ta czynnoc.


(EQX) #7

próbowałem w ten sposób tez nic nie pomaga nie widzi sterowników kiedy wybieram ręcznie z listy.