Problem z zmianą programu domyślnego przy formacie .txt


(Justyna600) #1

Zaraz na wstępie chciałam zaznaczyć, że mój problem może wydawać się dla większości z użytkowników tego forum po prostu śmiesznym i idiotycznym. Potęguje to mój brak obeznania w sprawach informatyki. Przechodząc do rzeczy... Nie pamiętam co chciałam zrobić przez taką operację, ale ustawiłam program domyślny dla plików .txt - Edytor Rejestru... Teraz za żadne skarby świata nie mogę tego odkręcić! Próbowałam zmienić program domyślny, ale to nic nie dało. Myślę nad zrobieniem formatowania dysku, albo czegoś innego. Niżej dodam screeny.

http://img12.imageshack.us/img12/4069/p ... wyplik.png

Proszę o wyrozumiałość i pomoc. Będę bardzo wdzięczna. :slight_smile:


(Roman Atka) #2

Nic się nie stało.Najszybszym sposobem na poradzeniem sobie z tym problemem jest przywracanie systemu. :slight_smile:

Czyli: Prawoklik na mój komputer- Właściowści-Zaawansowane ustawienia systemu-Ochrona systemu i klikasz Przywracanie systemu :slight_smile:


(Agatonster) #3

justyna4151 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(greh) #4

justyna4151 , a kliknięcie na "Zmień program" i przypisanie plikom txt programu NOTEPAD nie działa? Dziwne, powinno.


(Justyna600) #5

greh W tym rzecz, nie działa. Klikam w właściwości, tam gdzie normalnie powinno się pojawić "Zmień", takowej opcji nie ma. Próbowałam zmieniać w programach domyślnych, ale moje próby również zakończyły się fiaskiem.

Romi zrobiłam tak jak poleciłeś, ale ostatnie zdarzenie, czy punkt miało miejsce w tym tygodniu, a ja chcę przywrócić system o jakiś miesiąc, może ponad.


(deFco247) #6

Jeśli problem tyczy się systemu Windows Vista: pobierz, rozpakuj i wprowadź do rejestru ten fix rejestru: http://www.winhelponline.com/fileasso/txtfix_vista.zip

Jeśli natomiast jest to Windows 7, to zastosuj ten fix: http://www.winhelponline.com/fileasso/txt_fix_w7.zip


(Justyna600) #7

deFco247 Dzięki teraz wszystko działa. Jesteś wielki :slight_smile: