Problem z zmianem gniazda liniowego na głośniki

Witam właśnie złożyłem sobie nowego kompa (intel core i5/asrock extreme4 gen3 p67) i mam problem z zmianą gniazda liniowgo na gniazda głośników w starym kompie miałem tak że po kliknięciu prawy przyciskiem myszy mogłem zmienić jaki typ gniazda ma to być np 2 mikrofon czy 2 pare głośników tutaj tak zrobić nie potrafię wie ktoś jak roziązać mój problem?

Hej,

Po pierwsze panel zarządzania sterownikami Realtek’a zupełnie przebudowano w wersjach dla systemów Vista/7 i nie znajdziesz tam już opcji, o której piszesz. Ewentualnie z pomocą mogą przyjść jakieś modyfikowane wersje sterowników. Z drugiej zaś strony po co zmieniać ustawienia domyślne gniazd audio, skoro płyta posiada aż 6 złącz - 4 do obsługi dźwięku w standardzie 7.1 oraz gniazdo mikrofonowe i liniowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  • Witam. Jest jeszcze inny sposób. Kupujesz przejściówkę, która ma z tyłu 2 wyjścia, a z przodu wyjścia tzw. jack. Jack pod wyjście tam, gdzie dźwięk się wydobywa/wydobywał na słuchawkach,

a wtyk od dźwięku ze słuchawek i głośników pod tamte wejścia. Można słuchać na słuchawkach nie rezygnując z głośników, na głośnikach, lub na słuchawkach i głośnikach jednocześnie :slight_smile:

Wiem, co mówię u mnie tak są podłączone głośniki i wzmacniacz Denon.

Poza tym w Menedżer Realtek HD Audio klikasz na zaawansowane ustawienia urządzenia. i tam zaznaczasz. Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio

w przednich i tylnych urządzenia wyjścia. A w nagrywaniu zaznaczasz … Powiązanie tego samego typu gniazd wejścia, np. wejście liniowe lub wejście mikrofonu,

jako urządzenia wejścia.

  • Jeżeli kupisz przejściówkę, podłączysz te 2 rzeczy pod nią, i podepniesz pod komputer. Menedżer audio pokaże Ci, że podpięto słuchawki.

Wybierasz tą opcję, i wszystko śmiga :). Możesz słuchać i na głośnikach, i na słuchawkach :slight_smile: Sam tak mam, więc wiem, co mówię. Pozdrawiam.

Napisz, czy o coś takiego Tobie chodziło.

Hej,

W sumie w tej sytuacji nasuwa się jedno pytanie - po co potrzebna autorowi postu jest zamiana gniazda liniowego na mikrofonowe i czemu ma służyć?

Pozdrawiam,

Dimatheus