Problem z zniknięciem partycji

Witam mam taki problem otóż posiadam system Windows 7 Ultimate 64 bit i przy próbie wgrania pr.PatrickManager wersja 8 czy coś takiego nawet nie dzieliłem tylko pr.zainstalowałem po restarcie kompa okazało się że wsiąkły mi 3 partycje czyli D , E , F a pozostały tylko C 78,1GB , G 147GB , H 23,2GB mimo iż dysk posiada o pojemności 1TB , próbowałem system odzyskać wkładając płytę instalacyjną do napędu dvd ale niby wszystko odzyskiwało potem się komp restartował ale problem bez zmian pozostaje.Co mam zrobić aby partycje odzyskać z danymi które można jeśli jest taka opcja przywrócić bez zmian itd.Będę wdzięczny za pomoc.

Witam-kiedyś miałem podobny problem-wejdż w zarządzanie dyskami ale w systemie i zobacz czy są widoczne dla systemu partycje których Ci nie widzi?

jeśli nie ,rozwiń przy każdej partycj (niewidocznej) menu z prawej myszy i zaznacz widoczna partycja,może zadziała -pozdrawiam :slight_smile:

Sprawdź czy ten PatrickManager (a raczej chyba partic od polskiego partycja) widzi jakieś partycje bez przypisanych literek, jeśli takowe będą to przypisz tym nieoznakowanym partycjom litery, zatwierdź zmiany, zrestartuj kompa i po ponownym uruchomieniu sprawdź czy wszystko wróciło na swoje miejsce.

Witam ponownie i dzięki za szybką reakcję z twojej strony.Zainstalowałem program o nazwie Easeus Partition Master Home Edition , ukazały się wszystkie partycje.Tylko te które mi zniknęły są po postacią gwiazdek ale parametry w postaci wielkości danej partycji się zgadzają w GB tylko co mam zrobić aby je z powrotem odzyskać poprzez ten program ???Gdyż program jest w j.angielskim a tu jest problem bo raczej jestem kiepski w te klocki akurat.Będę wdzięczny za pomoc.

Każdej partycji przy której jest gwiazdka musisz przypisać jakąś literkę (tak, jak wcześniej miałeś D, E i F). Czyli tam gdzie masz gwiazdkę klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz coś w stylu “Drive Letter” albo podobnie - nie wiem dokładnie, bo nie korzystam osobiście z Easeus’a… Po tym zatwierdzasz zmiany i restartujesz komputer, jesli wszystko zrobisz poprawnie, to powinieneś szybko uzyskać dostęp do tych partycji, które “zniknęły” :wink:

OK a jak się pomylę codo literki bo nie pamiętam która jaką miała wcześniej to coś się poważnego stanie hmmm…???

Dodane czwartek, 3 marca 2011, 22:18

Po zrobieniu według instrukcji ukazuje mi się komunikat: Mounting volume failed! Co może być tego przyczyną hmmm…???Po restarcie kompa niestety partycje nie są przywrócone dalej jest ten sam scenariusz który był czyli nie widać ich :frowning: :frowning: :frowning: .

Dodane czwartek, 3 marca 2011, 22:45

Cały czas pluje mi się o jedną partycję i obojętne jaka tam dodam przydzieloną literę co może być tego przyczyną hmmm…???Nie mogę przeczytać o co biega gdyż informacja szybko znika z ekranu monitora ale cały czas chodzi tylko o jedną partycję.Gdy w programie już dam litery jakie mają być i wciskam potem Apply widać że coś ustawiam a potem info ukazuje się z napisem Mounting volume failed!