Problem z zużyciem procesora

Cześć, niedawno zainstalowałem Windowsa 8 i mam problem z częstym dużym zużyciem procesora, da sie to jakoś naprawić? Tak się zacina że aż nic nie można zrobić.

Na pulpicie normalnie mam po 2-5% zużycia procesora więc nie powiem, jest to bardzo dziwne

Jak niedawno? Bo jak np. wczoraj, to jest to normalne, że system „muli”, bo musi sobie wszystkie aktualizacje poinstalować, przetestować całą zawartość dysku itp.

To wygląda na działający w tle Windows Update instalujący aktualizacje, plus aktualizacje baz Windows Defender. Zajrzyj do zakładki Szczegóły. Zakładka Procesy nie pokazuje dokładnych danych, zwłaszcza co do użycia pamięci RAM (kolumna „Zestaw roboczy-pamięć” pokazuje je dokładnie).

Jeśli to świeży system, musisz mu dać trochę czasu aż się „uspokoi”.

Jeśli chcesz, wyłącz automatyczny Windows Update, uruchom ponownie komputer i ręcznie wyszukaj i zainstaluj wszystkie aktualizacje z Windows Update. Dodatkowo możesz wyłączyć zbędne usługi typu Windows Search i Wstępne ładownie do pamięci jeśli masz system na dysku SSD.

4 dni temu

SSD na system i po problemie, aktualnie defender zabija wydajność.

Ten pierwszy „Malware…” to Windows Defender w trakcie skanowania. Sprawdź jak to masz poustawiane. Skanowanie szybkie czy pełne.
To drugie jest odpowiedziałne za instalacje, modyfikację oraz deinstalacje aktualizacji.
To jest Win 8. Miałem Win 8.1 ale dawno i krótko więc nie jestem pewien czy to pomoze.
W Win 10 jedną z mozliwości „przyhamowania” defendera jest zmiana opcji w Task Scheduler lub dodanie do wykluczeń plik MsMpEng.exe.
W linku ponizej Fix 2 i 3
https://www.easeus.com/partition-manager-software/antimalware-service-executable-high-disk-usage.html

1 polubienie

A co to za procesor?
Pentium? Celeron?

Jak masz goły Windows 8, to wypadało by przejść na Windows 8.1 Update 3 ale może się nie udać jak nie działa ci już Microsoft Store.

O jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :man_facepalming: :joy: :scream_cat:

Przeniosłem się na 8.1, było podobnie ale po wyłączeniu defendera i windows update smiga dobrze. Uważam temat za rozwiązany

Zużywa się opona, procesor nigdy.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.