Problem z zużywaniem baterii przes system android

Witam.

Mam problem a więc coś zabiera dużo baterii a jak wejdę w opcję baterii to pokazuje, że system android zżera 70% ale ja nie wiem dlaczego. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i powiedzcie mi jak sprawdzić co zabiera dużo baterii w systemie android a mój telefon to asus zenfone 2 ze551ml.

Sprawdź aktualizacje, może jest jakiś błąd w twojej wersji androida. 

Może coś wybudza urządzenie, zainstaluj BetterBatteryStats i sprawdź zgodnie z opisem. Alternatywnie możesz sprawdzić też Wakelock Detector, chociaż u mnie ten pierwszy lepiej się spisał.

ale u mnie pisze jak wejde w baterie system android 73 % poboru baterii co jest i dlaczego tak dużo

Zrób restart telefonu jeszcze i ponownie zaobserwuj po ponownym uruchomieniu. Może telefon więcej leżał niż był używany i na swoje potrzeby zużył najwięcej baterii.

a jak zrobić restart?

 

Uruchom ponownie, to miałem na myśli.

 

dalej tak samo

Tyle energii zjada procesor który na 90% nie “usypia” się przy spoczynku. Wyłącz aplikacje działające w tle.

a jak je wyłączyć?

 

Ustawienia<Aplikacje<Zarządzaj aplikacjami<wybierasz jakąś aplikacje i dajesz<Wymuś zatrzymanie

Ps. w każdym telefonie trochę inaczej to wygląda, ale coś w tym stylu jest co napisałem :smiley: