Problem zainstalowaniem drukarki po wirusach

(Wieho1) #1

A WIĘC , po usunięciu wszelkiego syfu niemoge zainstalowac drukarki (która przed tem działała bez zażutu) przy próbie dodania drukarki wyskakuje bład" Niemożna zakączyc operacji. Usługa buforowania wydruku niejest uruchomiona" I niemoge zanic w świecie uruchomic tej usługi. Ma to coś wspónego z plikiem o nazwie " spoolsf" który nawet usunołem z rejestru ( tak mi podpowiedzieły inne strony obeznanane w usuwaniu robali) .....pomocy :cry:

(system) #2

Żartujesz sobie? :x

(Wieho1) #3

To miał byc dowcip? Wcale nie śmieszny.

(JNJN) #4

Jeśli masz system XP i jak drukarka podpięta USB czy LPT1.

Jak USB odłącz drukarke od kompa.

Odinstaluj wszystko co drukarka,najlepiej programem deinstalującym,folder drukarek ma być czysty,restart kompa.

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow.Włóż płyte z XP do napędu.Po chkdsk i sfc spacja.Restart kompa i spróbuj instalować drukarke.

UPDATE jeśli XP

Przed instalacją drukarki włącz wszystkie usługi,możesz ewentualnie nie włączać te które znasz.

(fiesta) #5

Niby dlaczego ??

Wystarczy że oczyszczę topic ze zbędnych postów, co niniejszym czynię.

(Wieho1) #6

Niemoge uruchomic fukcji chkdsk wyskakuje napis " Program nie moze działąc poniewaz w wolumin jest używany przez inny proces.

mam XP z SP2 i drukarke podpietą pod USB

(JNJN) #7

Zrób to z konsoli jak trzeba.

Jak pójdzie SFC może starczy.

Lektura.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14270

(Wieho1) #8

Niestety nic nie dało :cry: .....chyba został faktycznie chyba format....doczytałem sie już że trzeba załączyc usługe BUFOR WYDRUKU ale jeśli wchodze do usług to tam nieme tej opcji....ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

(system) #9

Weź odinstaluj wszytkie drukarki z komputera . Usuń wszelkie oprogramowanie zwiażane z drukarka i i ponownie zainsataluj drukarke..

Po odinsatlowaniu zrestartuj system i dopiero ponownie instaluj ,,

Powinno ci się atomatycznie pokazac wykrywanie drukarki i do insatlacji przystąp. !!

Pozdro

(Wieho1) #10

Tak własnie robiłem i nic z tego....może jakims programem do odistalowywania sterowników? znacie takie?

(JNJN) #11

Zostaje opcja naprawy systemu R.

Lub postaw system na świeżo,po uprzednim sformatowaniu partycji systemowej.

(Wieho1) #12

Co to zaopcja R prosze jaśniej.

(JNJN) #13

Botujesz kompa z płyty XP z SP2 nie wchodzisz do konsoli odzyskiwania tylko przechodzisz przez licencje i akceptujesz ją i naprawiasz daną instalacje opcja R.

Zostawi twoje ustawienia i dane a naprawi system.

Poczytaj linka którego podałem.