Problem zainstalowaniem gry Rainbow Six Vegas 2

Witam. Mam następujący problem. Ok. pół roku temu zainstalowałem na komputerze Rainbow Six Vegas 2 i niedawno je odinstalowałem. Dzisiaj chciałem zainstalować je ponownie lecz komputer reaguje tak jakby nie widział płyty tzn. gdy powinien się uruchomić Autorun coś się ładuje ale nic się nie dzieje a jak wchodzę w Mój Komputer i klikam dwukrotnie na napęd zawiesza się i pokazuje się Brak odpowiedzi :o .Gdy uruchomiłem ponownie komputer wyświetlił się jakiś komunikat o InstallShield Installation Information(szukałem tego folderu ale go nie znalazłem) ale później już się nie pokazywał. Czy można coś na to poradzić? Zależy mi na zainstalowaniu tej i gry i proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Może płyta jest zabrudzona, przetrzyj ją czymś a laser nagrywarki przedmuchaj sprężonym powietrzem, użyj programu cclener i oczyść nim rejestr, może to kwestia jakiś błędnych wpisów w rejestrze które zostały po odinstalowaniu gry.

Pozdrawiam

Niestety płyta nie była brudna(ale dla pewności przetarłem), CCleanerem oczyściłem rejestr i rzeczywiście coś tam było ale to nic nie pomogło :evil: . Albo ta gra jest do dupy albo mój komputer. Mimo to dzięki za odpowiedź.

Może problemem jest laser nagrywarki, nie masz problemu z odtwarzaniem innych płyt?

Kupiłem tą grę w dwupaku “Premium Games” i płytę pierwszej czyta.

Może masz jakiś syfek na kompie który blokuje instalacje. Przeczyść go jakimś antywirem i antyspaware, sprawdź też czy firewall nie blokuje procesu instalacyjnego.

Pozdrawiam

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Zainstaluj grę z dysku:

1.Utwórz nowy folder np.w moje dokumenty-nazwij go jak chcesz.

2.włóż płytkę do napędu-otwórz zawartość płyty-wszystko zaznacz i skopiuj to do tego nowego folderu.

3.wyjmij płytę.

4.otwórz ten folder i znajdź plik Setup-kliknij na niego-powinna ruszyć instalacja.

5.jak gra się zainstaluje-możesz usunąć ten folder.

Pozdrawiam. :stuck_out_tongue:

Większość gier jest zabezpieczonych przed instalacją z dysku i wymagają podczas procesu instalacji nośnika w napędzie.

Spróbuj zrobić obraz płyty, potem go zamontuj i może wtedy instalacja ruszy.

Pozdrawiam

](*,) Dawno tak się nie uśmiałem =D> To co podałem to nie jest mój wymysł-tylko pomoc techniczna gier od EA-ich gry też zazwyczaj są zabezpieczone. :stuck_out_tongue:

Dzięki wszystkim za pomoc ale udało mi się uruchomić instalator i wszystko działa jak należy. Pozdrawiam

Fajnie, że trochę się pośmiałeś, będziesz żył dłużej :slight_smile: Kilka razy próbowałem kiedyś zainstalować gry z dysku i właśnie zabezpieczenia mi to uniemożliwiły. Takie mam doświadczenie w tej kwestii, więc się nim podzieliłem.

Pozdrawiam :slight_smile:

Czasami gra oprócz ‘‘zwykłego’‘zabezpieczenia ma CD/DVD Check czyli sprawdzanie płyty w napędzie :wink: jest na to rada-jeżeli robisz obraz gry,trzeba go instalować z tego obrazu,bo gra’‘pamięta’’ z jakiego nośnika/napędu została zainstalowana.

Jeżeli chodzi o w/w grę którą mam jak i inne gry z tej serii to ma ona SafeDisc 4.85 ale nie wymaga płyty w napędzie.Pozdrawiam.